Eddig sem volt tabu a párnagáz eladása

Az E.ON is vett már ki a föld alatti tárolókban található rendkívül kedvező árú párnagázból – tudta meg a Magyar Nemzet.

2013. 03. 05. 4:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Komoly vitákat generált a Magyar Nemzet múlt heti cikke, amely szerint a kormány arra készül, hogy gáztárolók államosítása után a nyomás fenntartását szolgáló, rendkívül olcsó párnagáz egy részét is hozzáférhetővé tenné a fogyasztók számára. Többen is felelőtlenségnek nevezték ezt a tervet, mondván, a technológiai okokból tárolt szénhidrogén kitermelése tönkreteszi a tárolókat, holott maga az E.ON is jelentős mennyiségű párnagázt vett ki az elmúlt években a magyarországi gáztárolókból.

A német hátterű társaság legutóbb 2011-ben érte el, hogy az egyébként a föld alatti létesítmények optimális teljesítményét fenntartani hivatott szénhidrogén-mennyiség egy részét kereskedelmi készletté minősítsék át. Így a hajdúszoboszlói tárolóból 200 millió köbméter rendkívül kedvező árú, értékesíthető földgázvagyonhoz jutott az E.ON, melynek kevesebb mint a felét 2012-ben piaci ár mellett értékesítette is. Igaz, a lap információi szerint a bányászati hivatal ezt tavalyelőtt decemberben csak azután engedélyezte a cégnek, hogy 2010 eleje óta folyamatosan vizsgálták, milyen következményekkel jár majd a párnagáz kisajtolása.

Ismert: Orbán Viktor miniszterelnök és Johannes Teyssen, az E.ON elnök-vezérigazgatója novemberben szándéknyilatkozatot írt alá az Országházban az E.ON csoport magyarországi földgázipari érdekeltségeinek az MVM-re való átruházásáról – közölte a miniszterelnök sajtófőnöke. Ez a tranzakció illeszkedik a kormányzat rezsicsökkentő lépéseihez.

További részletek a Magyar Nemzet keddi számában.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.