A közlemény emlékeztet arra, hogy a Körmend és Vidéke Takarékszövetkezet működési engedélyének visszavonásakor hasonló döntést hozott a jegybank. Az érintett adósok továbbá egyedileg is kiválthatják kölcsöneiket más hitelintézeteknél, és ez a folyamat gyorsabb a portfólió csomagban történő nyilvános értékesítésénél (a hitelkiváltást ugyanakkor jelentősen nehezítheti, ha az adósnak kamat- vagy tőkefizetésből eredő hátraléka van).
A jegybanki közlemény szerint tekintettel arra, hogy az Nhp második szakaszában a kiváltott hitelek aránya nem haladhatja meg a hitelintézet összes Nhp-s hitelének 10 százalékát, a hitelkiváltások elősegítése érdekében a jegybank úgy döntött, hogy a két takarékszövetkezet által nyújtott Nhp-s kölcsönök kiváltása nem terheli a 10 százalékos limitet az új finanszírozó számára.
A közlemény szerint miután az MNB 2014. július 15-ei hatállyal visszavonta az Orgovány és Vidéke Takarékszövetkezet tevékenységi engedélyét, majd a jegybank kezdeményezésére július 25-én a Fővárosi Törvényszék elrendelte a felszámolást, a hitelintézet már nem felel meg a Növekedési hitelprogramban való részvétel feltételeinek.
Az MNB mindent megtesz annak érdekében, hogy az érintett kkv-adósok ismét kihasználhassák a program keretében felvett hitel kedvező kamatfeltételeit – áll a jegybanki közleményben.