Karácsony tájékán megtörtént az, amire a második legnagyobb kárt okozó brókerbotrány károsultjai több mint kilenc hónapig vártak: a felszámoló lezárta a Buda-Cash vagyonvizsgálatát. Mégsem felhőtlen az öröm a károsultak körében. Amíg néhány hete még azon háborogtak, hogy a felszámoló a regényét reklámozta ahelyett, hogy a Buda-Cash ügyeit intézte volna, a napokban arról váltottak szót közösségi csoportjukban, hogy a felszámolás során egyes értékpapírokból jóval kevesebbet – a Magyar Telekom-részvényeknél például a kiadási arány csak 1,43 százalék – találtak, mint amennyire számítottak, s így kevesebbet is kapnak vissza. (A jogszabály értelmében ugyanis ha egy értékpapírból hiány mutatkozik, akkor a megtalált mennyiséget kell arányosan szétosztani a károsultak között.) Van olyan egykori ügyfél, aki szerint azzal a mennyiséggel, amennyit például a Magyar Telekom-, a Mol- és az OTP-papírok közül találtak a felszámolók, lehetetlen lett volna működtetni a céget. Mások szerint a bedőlés előtti héten ezen értékpapíroknak az értékesítéséből fedezték a más (talán állami) számlákon – a svájcifrank-árfolyam euróhoz kötésének megszüntetése miatt – keletkezett hiányt.
De akad olyan felháborodott károsult is, aki azzal magyarázza a hiányzó értékpapírok magas számát, illetve azt feltételezi, hogy a felszámolás ideje alatt egyes, „fontosabb” befektetői körök titokban mégiscsak megkapták a pénzüket, ezért szorulnak háttérbe a kisemberek.
Többen arra hívják föl a figyelmet: hacsak el nem tüntették, minden pénzügyi műveletnek nyoma kell hogy legyen, s így nagyon egyszerűen ellenőrizhető, pontosan mi is történt a befizetett összegekkel, illetve az értékpapírokkal, hova kerültek azok, azaz kinél kellene keresni az eltűnt vagyont. Éppen ezért egyesek gyanúsnak találják, hogy a felszámoló nem engedi megalakulni a hitelezői választmányt, amely betekinthetne az egykori brókercégnél zajlott folyamatokba. Egészen más gondjuk van azoknak, akiknek készpénzük, részvényük ragadt be – a Buda-Cash közvetítésével – a dán Saxo banknál. Ezekhez sem ők, sem a felszámoló nem juthat hozzá, mert – a hozzászóló szerint – azokat jogtalanul visszatartja a Saxo bank. Egyes vélemények szerint erre azért kerülhet sor, mert a Buda-Cashnek egyéb tartozásai is voltak a külföldi pénzintézet felé, amelyeket nem tudott kifizetni, s ennek fejében tartják vissza a pénzt, illetve az értékpapírokat.