Éppen az online számlaadatokat elemezték a NAV revizorai, ekkor merült fel a gyanú, hogy a patikák, „gyógyszerész helyettesítése” címén, a piaci ár csaknem négyszereséről fogadtak be fiktív számlákat, amelyek olyan vállalkozásoktól származtak, amelyek az adóhatóság előtt már ismert számlázási hálózat tagjai voltak.
Csúnya csalást leplezett le a NAV több gyógyszertárnál is
Négy gyógyszertárnál állapította meg a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) egy számlázási láncolat ellenőrzésekor, hogy fiktív számlákat fogadtak be. A gyógyszertárak 6,5 millió forint adót vallottak be utólag, azt befizették a költségvetésbe, a számlakibocsátó cégek adószámait a hatóság törölte – tájékoztatott a vámhivatal csütörtökön.

A fiktív számlák mellett valóban elvégzett helyettesítésről szóló számlák is szerepeltek, amelyeken az összeg és az időszak is megegyezett a fiktív számlákéval.
A részletes vizsgálatkor a dokumentumokból úgy tűnt, mintha a helyettesítő gyógyszerészdoktor egyszerre több helyen is jelen lett volna. Munkáltatója heti 20 órás munkaviszonnyal jelentette be, amin felül, az iratok szerint, hetente még 70 óra helyettesítést számoltak el, sokszor időbeli és térbeli átfedéssel.
További Gazdaság híreink
A számlabefogadó gyógyszertárak között személyi összefonódás volt, ugyanaz a személy tulajdonosként, ügyvezetőként vagy éppen meghatalmazottként látta el a társaságok gazdasági vezetését, képviseletét, könyvelését – ismertette a NAV.
A hatósági fellépés hatására a gyógyszertárak módosították bevallásaikat, és összesen mintegy 6,5 millió forint adót vallottak be utólag, amit befizettek az állam költségvetésébe. A patikák a történtek után megszakították a kapcsolatot az alvállalkozókkal, illetve a „helyettesítő” gyógyszerészt foglalkoztató, újabb cégektől sem fogadtak be további számlákat.
További Gazdaság híreink
A számlakibocsátó cégeknél végrehajtási eljárás indult, adószámukat törölték. A gyógyszerészdoktornak is számot kell adnia a történtekről, valós bevételeinek bevallását és befizetett személyi jövedelemadóját ellenőrzi a NAV.
További Gazdaság híreink
A téma legfrissebb hírei
Tovább az összes cikkhez
Adóváltozások 2026 - a családokhoz megy a pénz
Több száz milliárdot hagy ott az állam a magyaroknál.

Továbbra is dübörög a Demján Sándor-program, sorban állnak a cégek a kedvező hitelekért
Népszerűek a különböző konstrukciók, a Jövő exportőrei forgóeszközhitel pénzügyi kerete például öt nap alatt kimerült az Eximnél.

Borravalót mindig adunk, de mennyit?
Új lendületet kapott a borravaló a kártyás fizetéssel.

Mennyi lakáshitelt vehetek fel a fizetésemből?
Sokat emelkedett a felvehető lakáshitel összege.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en

Nem a gyerekmedencében történt a tragédia – megszólalt a Palatinus

Lamine Yamal körül áll a bál, mert egy 13 évvel idősebb influenszerrel ment nyaralni

Az úszómester telefonozott, az anya észre sem vette, mi történt – megszólalt a család, akik megkezdték a Palatinuson vízbe fulladt kislány újraélesztését

Fontos vasútvonalon indul felújítás

Későn érkeztek a mentők: koffein-túladagolás végzett a nővel

Sokkoló - Olyat mondott Pankotai Lili Orbán Viktorról, hogy feljelentés lett a vége + videó

Sokk a sorsolás előtt: kizárhatja az UEFA a Győrt a Konferencialigából

Ez nagyot szólna: a DVSC legjobb focistáját vinné a Fradi

Hajnal Tamás reagált a pletykákra, már csak idő kérdése az aláírás az FTC-nél

Pont olyan hidegvérű, mint Szoboszlai, Dániában csodálják, de ő magyar akart lenni

Bejelentést tesz a kormány + videó – kövesse nálunk élőben!

Elárulta a gyermekorvos, hogyan védekezhetünk az agyevő amőba ellen a strandon
Címoldalról ajánljuk
Tovább az összes cikkhez
Adóváltozások 2026 - a családokhoz megy a pénz
Több száz milliárdot hagy ott az állam a magyaroknál.

Továbbra is dübörög a Demján Sándor-program, sorban állnak a cégek a kedvező hitelekért
Népszerűek a különböző konstrukciók, a Jövő exportőrei forgóeszközhitel pénzügyi kerete például öt nap alatt kimerült az Eximnél.

Borravalót mindig adunk, de mennyit?
Új lendületet kapott a borravaló a kártyás fizetéssel.

Mennyi lakáshitelt vehetek fel a fizetésemből?
Sokat emelkedett a felvehető lakáshitel összege.