Keresztre feszített emberekről szólnak a római via crucis állomásait kísérő meditációk

A szegény, rabszolgaként kizsákmányolt, méltóságuktól megfosztott és kitaszított emberekre, köztük a migránsok helyzetére hívják fel a figyelmet a nagypéntek este Rómában is felelevenedő keresztutat kísérő elmélkedések.

Forrás: MTI2019. 04. 19. 11:30
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Minden esztendőben a katolikus hagyomány szerint megrendezik Rómában a via crucist (keresztutat), e szertartás keretében a krisztusi passió 14 stációját (állomását) „meditáció”, azaz egy-egy fontosabb gondolat kifejtése kíséri. Ez utóbbiakat minden évben más és más ember írja, a közönség – az élő televíziós közvetítés nézői is – hangosbeszélőn hallhatják. Az idei szertartás a Krisztussal és a nőkkel a keresztúton címet kapta.

A stációknak a Colosseum és a Golgotát jelképező Palatinus-domb között kialakított helyszínein elhangzó meditációk megírását az idén Ferenc pápa Eugenia Bonetti, 80 éves szerzetesnőre bízta, aki misszionáriusként 25 évig Afrikában szolgált, és a női rabszolgaság-ellenes Slave No More szervezet elnöke. A meditációk szövegét előzetesen a Vatikán honlapján közölték.

Ezek lényegi gondolata: a mai világban is – átvitt értelemben – keresztre feszít embereket a hatalom és a társadalom közönye.

A különböző stációknál ennek szellemében emlékeznek meg a saját gyermekük víz, orvosi ellátás hiánya miatti szenvedését és halálát végignézni kénytelen anyákról, a hajléktalanokról, a munkanélküli fiatalokról, a külvárosok szélére szorított migránsokról, a származásuk, bőrszínük miatt hátrányosan megkülönböztetett gyerekekről, az utcákon testük áruba bocsátására kényszerített nőkről.

Ugyancsak szó esik azokról a gyerekekről, akik nem járhatnak iskolába, akiket embertelen munkára kényszerítenek, akik a szervkereskedők hálójába kerülnek, akiket megfosztanak gyermeki világuktól.

Az emberkereskedelmet és a migrációt is elítéli a meditációk szerzője: „a szegényben, az idegenben, a különbözőben nem elutasítandó ellenséget kell látni, akivel meg kell küzdeni, hanem testvért, akit be kell fogadni” – olvasható a szövegben.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.