Ötletekkel bombázta a szobordöntögetőket a baloldali lap újságírója

Az amerikai zavargáshullám az Egyesült Királyságba is begyűrűzött, ahol az erőszakos tüntetők szobrokat döntöttek le és rongáltak meg. A legtöbb emberben a rongálások ellenérzést váltanak ki, a The Guardian című lap szerzője Twitter-oldalán osztogatott ötleteket, hogy mely szobrokat kellene megrongálni. Soros György is feltűnik.

Forrás: V4NA Hírügynökség2020. 06. 09. 17:30
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hétvégén elszabadult a pokol az Egyesült Királyságban, a „Black Lives Matter” tüntetés erőszakba és vandalizmusba torkollott. Az anarchista tüntetők többek között Sir Winston Churchill, Abraham Lincoln és Edward Colston szobrát is meggyalázták, utóbbit le is döntötték és a folyóba dobták.

A támadások a legtöbb embernél kiverték a biztosítékot, azonban akadtak olyanok, akiknek tetszett, amit látnak. Ilyen volt Owen Jones, a baloldali The Guardian című lap publicistája is, aki Twitter-oldalán ötleteket adott a zavargóknak. Érdemes megfigyelni, hogy Jones neve mellett egy vörös rózsa van, ami egyértelműen a szocialista világfelfogását tükrözi. Ugyan a baloldali propagandista nem szólított fel a szobrok ledöntésére, de feltűnő, hogy a felsorolásában csupa olyan emlékmű szerepel, amelyet valamilyen módon a színes bőrűek elnyomásához vagy a fehér felsőbbrendűséghez kötnek a baloldaliak. Jones saját magát „negyedik generációs szocialistának” határozza meg. Bevallása szerint a nagyapja a Kommunista Párttal állt kapcsolatban, szülei pedig a Militant Tendency nevű csoporton keresztül ismerték meg egymást, ami egy trockijista csoport volt a Munkáspártban az 1960-as és 1980-as évek között. Jones megosztott egy olyan videót, amelyen tüntetők felmásztak II. Lipót belga király szobrára. Mint írta, „II. Lipót király a világ egyik legnagyobb szörnyetege”, illetve „kevés olyan szobor van, amely jobban megérdemelné, hogy ledöntsék, mint ez”.

Cecil Rhodes oxfordi szobra is csípi Jones szemét. Erről a szoborról azt írta, hogy Rhodes „bevallottan a fehér felsőbbrendűség híve volt. Az apartheid egyik kitalálója, az afrikai földek elrablója”.

Owen Jonesnak Robert Clive whistehalli szobra sem tetszik. Az egykori dandártábornokról (major general) azt írta, hogy „tömeges atrocitásokat követett el, és politikája éhínséghez vezetett, amely egyharmadával csökkentette Bengal lakosságát.” Hozzátette azt is, hogy a kormánynak ezt a szobrot egyértelműen el kellene tüntetnie.

A liberális körökben bevett szokás a történelem eltörlésének kísérlete, főleg ha olyan személyekről van szó, akik nem felelnek meg az elvárásaiknak, és életükben olyan tetteket hajtottak végre, amelyeket ma akár emberiségellenes bűncselekményként aposztrofálnának. Jones egyértelműen élharcosa akar lenni a történelem eltörlésének, ugyanis egy olyan térképet is megosztott a Twitter-oldalán, amely rasszista és rabszolgatartó emberek szobrait és emlékműveit listázza.

Jones közösségi oldalán azokat is nevetségessé próbálja tenni, akik a rongáláscunami után próbálták enyhíteni a károkat. A propagandista ugyanis re-tweetelt egy olyan bejegyzést, amely azon nevet, hogy bizonyos személyek megpróbálják kiszedni a folyóból Edward Colston szobrát.

Továbbá egy olyan mémet is megosztott, amelyen Nigel Farage-t és Boris Johnsont is bedobják a folyóba a szobor mellé.

Azonban nem mindenki gondolja úgy, hogy a történelmi személyiségek emlékműveit le kellene dönteni. A Democratic Football Lads Alliance (DFLA) nevű futballszurkolókat tömörítő szervezet felszólította a nemzeti érzelmű embereket, hogy induljanak Londonba ezen a hétvégén, és vegyék körbe a háborús emlékműveket, illetve a szobrokat.

A Hope Not Hate nevű brit civil szervezet a honlapján már megpróbálja a futballszurkolókat összemosni a szélsőjobboldallal. Ugyanakkor megjegyzik, hogy a DFLA nyilvánosan is elhatárolódott a szélsőjobbtól és a nácizmustól.

A Hope Not Hate egyébként Soros György amerikai tőzsdespekuláns támogatását is élvezi. A Nyílt Társadalom Alapítványok (OSF) honlapján megtalálható adatok szerint a HOPE not hate Educational 2016-ban 198,390 dollárt kapott az OSF-től.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.