Menekültszállás bekamerázását tervezik Thüringiában

A tartományi bevándorlásügyi miniszter nem alkalmazna kettős mércét a büntetőeljárásokban.

Mártonffy Attila
2020. 09. 21. 13:24
Fotó: MTI
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A thüringiai Suhlban található tartományi menekültregisztrációs és -elosztási központ épületében biztonsági kamerarendszer kiépítését tervezi a tartományi kormány. Az átmeneti menekültszálláson ugyanis már évek óta szinte rendszeresen fordulnak elő bűncselekmények, zaklatások és terjed a kábítószer-használat is.

– A videómegfigyelő rendszer létrehozását maguk a lakók kérték

– idézi a Frankfurter Allgemeine Zeitung a zöldpárti Dirk Adams tartományi bevándorlásügyi minisztert.

Különösen a nők szorgalmazzák a kamerák felszerelését a folyosókon, mivel részükről folyamatosan elhangzó panasz, hogy például éjszaka félnek kimenni a vécére. A megfigyelő rendszer segítségével más biztonsági esemény is könnyebben felderíthető.

A tartományi belügyminisztérium adatai szerint idén januártól május közepéig mintegy száz esetben kellett kihívni a rendőrséget a suhli menekültszállásra, többek között testi sértés, rongálás, a házirend megszegése és kábítószer-fogyasztás miatt. 2018-ban 478 bűnesetet regisztráltak a migránsotthonban, köztük négy szexuális zaklatást. Tavaly 287 volt a büntetőügyek száma, egy zaklatással.

A szálláson kívül sem csillapodnak a kedélyek,

a létesítményhez vezető buszjáraton is gyakoriak az éjszakai atrocitások, a sofőröket is köpködik.

A múlt szerdán, Suhl belvárosában történt verekedésben, rendőrségi adatok szerint, a regisztrációs központ migránsai is részt vettek. Adams ezek megelőzésére következetes büntetőeljárást ígért. – Nem fogunk kettős mércével mérni. Senki sem köphet le senkit vagy fenyegethet meg mást büntetlenül – mondta. A miniszter szerint az, hogy a szálláson olyan sok bűneset történik, túlnyomórészt annak tulajdonítható, hogy az odakerült menekültek teljesen eltérő származásúak és hátterűek, s csak rövid időt töltenek együtt.

– Aki ezt tagadja, nincs tisztában a valósággal

– szögezte le Dirk Adams. – Mindig is voltak problémás csoportok a menedékkérők között, ám a lakók többsége békés, és hajlandó az integrációra – tette hozzá.

Mario Voigt, a tartományi parlament ellenzéki CDU-frakciójának vezetője viszont azt emelte ki az utóbbi esetek kapcsán, hogy mind a régió lakossága, mind pedig a menekültszállás lakói a terhelhetőség határához érkeztek. Úgy véli, a helyzet további élezése, például a menekültek számának emelése, felelőtlenség.

André Knapp, Suhl polgármestere pedig arra szólított fel, hogy csak legfeljebb 350 ember legyen elszállásolva az intézményben, s létesítsenek második befogadóközpontot Thüringiában. Mindazonáltal – a város helyzetét látva – egyre többen vitatják, hogy szabad-e még több menekültet beengedni a tartományba.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.