
Háborúra készülhet Németország, terítéken a kötelező katonai szolgálat
A szövetségi kormány az úgynevezett svéd modellt vette mintául.
„Az idei és rekordméretű nyugdíjba vonulási hullám miatt a Chicagói rendőrség állománya olyan mértékben lecsökkent, hogy az USA harmadik legnépesebb városában már kilencszer több gengszter tevékenykedik a város utcáin, mint rendőr” – jelentette be David Brown, a chicagói rendőrség egyik belső ellenőre. A rendőrség 117 ezer olyan bűnözőt tart számon Chicagóban, aki a városban serénykedő 55 szervezett bűnbanda valamelyikéhez tartozik.
A maradék állományban dolgozó rendőrök szerint a város demokrata polgármestere, Lori Lightfoot tehető felelőssé a nagyfokú elvándorlási hullám miatt, ugyanis Lightfoot teljesen lerombolta a rendőrség hitelét és presztízsét a rendőrségellenes retorikájával.
Az Amerikai Egyesült Államok több nagyvárosában, New Yorkban, Baltimore-ban és Minneapolisban is a kritikus szint alá csökkent a rendőrség létszáma, az elvándorlás folyamatos, a bűncselekmények száma pedig egyre nő.
Forrás: NYPOST
Rájára a rúd a francia nemzeti labdarúgó-válogatott játékosára, Antoine Griezmannra. A svájci ellenfél – a várakozásokkal ellentétben – idejekorán hazatessékelte a Kékeket az Európa-bajnokságról, majd ezzel csaknem egy időben Griezmannt ázsiaiakkal szembeni gyűlölettel és rasszizmussal vádolták meg, a botrány egyik legfontosabb, japán szponzora még szerződést is bontott vele.
A napokban pedig olyan hírek röppentek fel, hogy „Grizou” jelenlegi klubja, az FC Barcelona azt fontolgatja, hogy visszaadná Griezmannt az Atletico Madridnak, ha a Barcelona megkaphatja Saul Niguezt. A csere akár egyszerűnek is tűnhetne, hiszen Griezmann 2014 és 2019 között az Atletico Madrid csapatában töltött el a sportkarrierje szempontjából fontos tanulóéveket, csakhogy az Atletico Madrid szurkolói már nem kérnek a bajkeverő Griezmannból. Grizou-t árulónak titulálják, aki szégyenszemre épp az „ellenséges” táborhoz (Barcelona) szerződött le. A madridi szurkolók a Twitteren indították el a #Griezmann, nem kérünk belőled hashtaget, amely alatt szép számmal jelennek meg az „áruló” és a „bandita” jelzők a francia focistával összefüggésben.
Forrás: RTBF
Egyre több feladata van a vízi hatóságnak, de a számára biztosított források egyre csökkennek, egyre „több alkalmazottra lenne ahhoz szükség, hogy biztosítva legyen a jelenlétünk a vízen, ahol lennünk kellene” – mondja a parti őrség (Kustbevakning) első embere, Therese Mattsson. A vezető szerint elég hajóval és technikai felszereléssel rendelkeznek, ugyanakkor nincsen elég emberi erőforrás munkájuk ellátására. A feladat, többek között a vízi áruforgalom növekedésével egyre több, amivel a jelen lévő rizikó nagysága is növekedik. A vám- és parti őrség szakszervezetének nemrégiben publikált jelentése is arra mutat rá, hogy a helyzet súlyos, a parti őrség alig képes teljesíteni feladatát.
Forrás: GÖTEBORGS POSTEN, Bugnyár Zoltán
A belgiumi Halle-Vilvoorde járás főügyésze, Ine Van Wymersch bejelentette, hogy a belga hatóságok szankcionálni fogják azokat a nemzetközi légitársaságokat, amelyek a brüsszeli nemzetközi reptérre vagy onnan légi utasokat szállítva nem ellenőrzik felszállás előtt a járvány megfékezése miatt kötelezően előírt Covid-igazolásokat, és a tartózkodási címet feltüntető formanyomtatvány kitöltését. Ez utóbbi egy esetleges kontaktkutatás során válhat fontos dokumentummá, ha a légi járat egyik utasáról utólag kiderülne, hogy mégis megfertőződött a vírussal.
Az Európai Unió tagállamainak többsége már előírta a tartózkodási címet feltüntető nyomtatvány kitöltését és összegyűjtését, de több légitársaság kapott már figyelmeztetést azért, mert ezt a kötelességüket rendszeresen elmulasztják.
Belgiumban mostantól azonban 48 ezer euró pénzbüntetést is kiszabhatnak a bíróságok arra a légitársaságra, amelynek alkalmazottai nem tartották be a fontos előírást. Ezzel egy időben a renitens utasokat 250 eurós pénzbírsággal fogják sújtani. A befizetés megtagadását egy 750 eurós befizetési csekk követi majd, ezután pedig az együttműködést elutasító utas bírósági tárgyalása következhet.
Forrás: BRUSSELSTIMES
(Borítókép: Repülőgépek várakoznak egy reptéren. Fotó: Pexels)
A szövetségi kormány az úgynevezett svéd modellt vette mintául.
Az energiaellátás biztonságát szuverenitási kérdésnek tartjuk.
Andrij Szibiha: Oroszország továbbra is alapvető fenyegetést jelent a kontinensre.
Egyre feszültebb az elnökválasztási kampány Romániában.
Gyárfás Tamás az Origónak: „Egy ilyen pali miatt vagyok én ezen a bíróságon”
Akkora botrány volt az egyik élelmiszerüzletben, hogy a biztonsági őr sem bírta, végül a pénztáros bánta
Megrázó vallomást tett a Farm VIP játékosa
Benzines és dízeles autók betiltása az EU-ban: Ursula von der Leyen megtört – teljes fordulat jöhet a 2035-ös dátumban
Áprilisi angyali üzenet: 3 csillagjegy különös küldetést kap most
Megelégelte a NAV, hogy nem értik a magyarok: most közleményben magyarázza el, hová tűnnek a hivatalos levelek
Újra elítélték a Teréz körúti robbantót
Te is szereted a rántott húst? Így lesz diétás a kedvenc vasárnapi fogásod!
Kiderült Magyar Péter hatalmas titka, Kunhalmi Ágnes nem tudta tartani a száját
Csoda Párizsban: Kiütötte a Szeged a PSG-t
Meghalt Sterbinszky Amália, az évszázad legjobb magyar női kézilabdázója
Pofon a FIFA-tól Marco Rossi válogatottjának, a románok is dühönghetnek
A szövetségi kormány az úgynevezett svéd modellt vette mintául.
Az energiaellátás biztonságát szuverenitási kérdésnek tartjuk.
Andrij Szibiha: Oroszország továbbra is alapvető fenyegetést jelent a kontinensre.
Egyre feszültebb az elnökválasztási kampány Romániában.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.