Párbeszédre és béketárgyalásokra van szükség

Kína és Dél-Afrika egyetért abban, hogy az inkluzív párbeszéd és a béketárgyalások az egyetlen életképes politikai út a válság tartós megoldására Oroszország és Ukrajna között.

2024. 09. 03. 13:53
Military mobility of Ukrainian soldiers continue in the direction of Marinka
Ukrán katona Donyeck megyében 2024. augusztus 29-én (Fotó: AFP)
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Kína és Dél-Afrika az ukrajnai konfliktus politikai megoldását részesíti előnyben. Az említett országok felszólítják a konfliktusban álló feleket, hogy tartsanak be három alapelvet, nevezetesen, hogy ne terjesszék ki a csatateret, ne fokozzák az ellenségeskedést és ne szítsák a konfliktust. 

Hszi Csin-ping kínai elnök és Cyril Ramaphosa dél-afrikai elnök 2024. szeptember 2-án (Fotó: AFP)
Hszi Csin-ping kínai elnök és Cyril Ramaphosa dél-afrikai elnök 2024. szeptember 2-án (Fotó: AFP)

Kína és Dél-Afrika ragaszkodik ahhoz, hogy az Oroszország és Ukrajna közötti konfliktust tárgyalások útján kell megoldani

 – jelentette ki Hszi Csin-ping kínai vezető és Cyril Ramaphosa dél-afrikai elnök a pekingi tárgyalásokat követően kiadott közös nyilatkozatban.

A két fél egyetértett abban, hogy az inkluzív párbeszéd és a béketárgyalások az egyetlen lehetséges módja a válság hosszú távú politikai megoldásának – áll a dokumentumban.

Kína és Dél-Afrika felszólítja a szemben álló feleket, hogy tartsák be a három alapelvet, nevezetesen, hogy ne terjesszék ki a csatateret, ne fokozzák az ellenségeskedést és ne szítsák a konfliktust. Egyben méltatták egymás szerepét az orosz–ukrán konfliktus megoldásában.

A felek egyébként támogatták az ENSZ átfogó reformját, beleértve a Biztonsági Tanácsét is, azzal a céllal, hogy demokratikusabbá, reprezentatívabbá és hatékonyabbá tegyék azt, valamint növeljék a fejlődő országok képviseletét a tanácsban, hogy megfelelően reagálhasson az uralkodó globális kihívásokra, és támogassa a feltörekvő és fejlődő országok jogos törekvéseit, hogy nagyobb szerepet játsszanak a nemzetközi ügyekben, különösen az Egyesült Nemzetek Szervezetében, beleértve annak Biztonsági Tanácsát is.

Szeptember 2-án érkezett a dél-afrikai vezető Pekingbe. Szerdán Ramaphosa részt vesz a Kína-Afrika csúcstalálkozón a kínai fővárosban.

Borítókép: Ukrán katona Donyeck megyében 2024. augusztus 29-én (Fotó: AFP)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.