Itt az újabb bizonyíték, a háborúpárti Brüsszel bármit kockára tenne Ukrajna érdekeiért

Az Európai Parlament háborúpárti többsége által megszavazott állásfoglalás tovább növeli a világháború kitörésének kockázatát. Veszélyezteti az egész kontinens békéjét és gazdasági jólétét a dokumentum, amely Ukrajna mellett áll ki, és gyakorlatilag nem törődik az európai emberek érdekeivel.

2024. 11. 29. 10:30
Manfred Weber, az Európai Néppárt (EPP) elnöke 2024. november 27-én az Európai Parlamentben (Fotó: AFP)
Manfred Weber, az Európai Néppárt (EPP) elnöke 2024. november 27-én az Európai Parlamentben (Fotó: AFP)
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az Európai Parlament által a minap elfogadott állásfoglalás határozottan megerősíti az Ukrajna iránti, megingathatatlan uniós támogatást az orosz–ukrán háborúban, az orosz–észak-koreai katonai együttműködéssel szemben. Az állásfoglalás azonban nem a béketárgyalásokra, hanem a konfliktus további eszkalációjára fókuszál, ami fokozhatja az Európát fenyegető háborús veszélyt, és jelentős gazdasági terheket róhat a tagállamokra.

A háborúpárti európai parlamenti többség pontosan tudja, mit kockáztat Ukrajna végtelen támogatásával, amikor Oroszországot provokálja (Fotó: AFP)
A háborúpárti európai parlamenti többség pontosan tudja, mit kockáztat Ukrajna végtelen támogatásával, amikor Oroszországot provokálja. Fotó: AFP

 

Még több fegyvert Ukrajna támogatására

A dokumentum központi eleme az Ukrajnának nyújtandó támogatás jelentős fokozása. Ez magában foglalja a katonai segítségnyújtás drasztikus növelését – több fegyver, köztük légi járművek, nagyobb hatótávolságú rakéták (Taurus), modern légvédelmi rendszerek (Patriot, SAMP/T), lőszerek és kiképzés biztosítását. 

Az EP minden tagállamtól a GDP legalább 0,25 százalékának megfelelő éves katonai támogatást vár Ukrajna számára. Emellett az állásfoglalás kiterjesztené a szankciókat a gázra és az atomenergiára is, ami Magyarország energiabiztonságát veszélyeztetheti, valamint további szankciókat sürget az orosz gazdaság több ágazatára és nyersanyagra vonatkozóan, beleértve a teljes embargót a fosszilis tüzelőanyagokra és cseppfolyósított földgázra.

A dokumentum hangsúlyozza az EU elkötelezettségét Ukrajna támogatása mellett annak győzelméig és újjáépítéséig, de egyben kritizálja a jelenlegi katonai segítségnyújtás elégtelenségét. 

 

Fegyverek mellett további pénzeket is adna a háborúpárti Brüsszel

Az állásfoglalás sürgeti a jelentős pénzügyi támogatás biztosítását, a 35 milliárd eurós makroszintű támogatási program gyors végrehajtását, valamint hosszú távú pénzügyi források biztosítását az újjáépítéshez. Az állásfoglalás nyomást gyakorol Magyarországra az európai békekeret és az Ukrajnát támogató alap blokkolásának megszüntetésére, és üdvözli az amerikai Biden-adminisztráció azon döntését, amely lehetővé teszi Ukrajnának, hogy nagyobb hatótávolságú rakétákat használjon Oroszország területén. 

A háborúpártiság egyik jelentős bizonyítéka, hogy a dokumentum kiemeli: Kijevet addig kell átfogóan támogatni, amíg az ukránok nem nyernek a háborúban. Ehhez a támogatásokat fokozni és gyorsítani kell – kerül, amibe kerül.

Rögzítik azt is, hogy nem számít nekik az sem, hogy Moszkva nukleáris fenyegetéssel válaszolt a nyugati provokációkra. A dokumentum szerint Putyin fenyegetése nem változtat az Európai Unió elhatározásán, hogy kiálljon Ukrajna mellett.

Azaz még a harmadik világháborút és egy atomháborút is kockáztatnak az európai vezetők Kijev győzelme érdekében. Mindez azt is bizonyítja, hogy pontosan tudják, mi fenyegeti a világot, mégis hidegen hagyja őket az emberiség sorsa – az érdekek mindenek előtt állnak.

 

Trumpnak is üzentek a háborúpárti képviselők

Az EP elvárja a leendő Trump-kormánytól Ukrajna további támogatását, valamint szorgalmazza a kapcsolatfelvételt Dél-Koreával a katonai segítségnyújtás kérdésében és a támogatást az orosz demokratikus ellenzék számára. Végül az állásfoglalás ellenez mindenfajta párbeszédet Oroszországgal.

Összességében az Európai Parlament állásfoglalása egy újabb bizonyítéka, hogy a háborúpárti elit tovább folytatná az öldöklést és a vérontást, ami jelentős gazdasági és politikai kihívásokat is jelent az EU számára.

 

Borítókép: Manfred Weber, az Európai Néppárt elnöke 2024. november 27-én az Európai Parlamentben (Fotó: AFP)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.