Zelenszkij Putyin halálát várja

Putyin hamarosan meghal, és mindennek vége lesz – mondta Zelenszkij egy interjúban, Párizsban, azt követően, hogy Macron elnökkel találkozott.

2025. 03. 26. 22:39
Zelenszkij interjút adott egy televíziós csatornának Párizsban Fotó: AFP
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök szerda este Párizsban találkozott Emmanuel Macron francia elnökkel, a Hajlandóak koalíciójának csütörtöki ülése előtt. 

Zelenszkij
Zelenszkij interjút adott egy televíziós csatornának Párizsban Fotó: AFP

Az ukrán elnök több interjút is adott a munkavacsora és a Macronnal közös sajtótájékoztató után. A DW News stúdiójában azt mondta:

Vlagyimir Putyin hamarosan meghal, és akkor mindennek vége lesz 

Az ukrán arról is beszélt, hogy szerinte az orosz elnök fél – írta a Lenta.ru

Társadalmának destabilizációjától fél. De ezt senki sem tudja befolyásolni. Ő maga fogja befolyásolni. A gazdaság hatással lesz rá, a szankciós politika hatással lesz rá. Az a tény, hogy nem ellenőrzi és védi az összes területét, hatással lesz rá, és mindez a különböző erők kombinációja lesz, ha a partnereink olyan erősek, mint amilyenek. Ha nem szuperhatalmakat akarnak demonstrálni, hanem egyszerűen csak a valódi erejüket akarják megmutatni

– mondta Zelenszkij, hozzátéve:

Ha nyomást gyakorolnak Putyinra, akkor egy destabilizált társadalom lesz. Putyin fél ettől.

Zelenszkij a hatalomról is beszélt, amihez ő maga ragaszkodik a legjobban

Zelenszkij szerint az orosz elnök hatalma több tényezőtől függ.

A társadalom stabilitásától is függ, de a korától is. Hamarosan meghal, ez tény, és mindennek vége. Az is lehet, hogy vége lesz, mielőtt befejezi abszolút biztonságos és sikertelen történelmi életét. Ez az, amitől fél. Hogy egyedül marad. Putyint politikailag nem lehet a végsőkig elszigetelni

jelentette ki az ukrán elnök, aki azzal is megvádolta az orosz elnököt, hogy fél hatalma elvesztésétől, miközben többször kiderült, ő az, aki ragaszkodik a hatalomhoz, és ezért bármire képes, akár a háború fenntartására, elhúzódásának elősegítésére is.

Borítókép: Zelenszkij interjút adott egy televíziós csatornának Párizsban Fotó: AFP

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.