Ismertetése szerint a határozat felszólítja a tagállamokat, hogy jelentősen növeljék a katonai támogatásokat, és követeli, hogy a nyugati fegyvereket oroszországi célpontok ellen is be lehessen vetni.
Hozzátette: ezt a néppárti német vezérszónok is megerősítette felszólalásában, amelyben arról beszélt, hogy oroszországi gyárakat és stratégiai közlekedési infrastruktúrát kell támadni, „ezt sikerült megtanulni a XX. század borzalmaiból.”
Kijelentette: mindez összefügg azzal, hogy Ursula von der Leyen Kijevben arról beszélt, a 90 milliárd eurós hitel kétharmadát katonai célokra kell fordítani. Véleménye szerint ezzel „még hangosabban akarják bőgetni a háborús gépezetet”.
Dömötör Csaba elmondta: a határozat kiáll a keleti gázimport tilalma mellett, és azt a nukleáris fűtőelemekre is kiterjesztené. Szerinte ez akadályozná a paksi atomerőmű jelenleg működő blokkjainak működését, ami „brutális áremelkedésekhez” vezetne Magyarországon.



















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!