Történelemlecke másképp. A miniszterelnök és a fiú című dráma, amit Pozsgai Zsolt íróként és rendezőként is jegyez, a rendszerváltozást követő években játszódik. Az első szabadon választott kormány feje, Antall József és a nagy politikai karrier előtt álló, fiatal ellenzéki pártvezető, Orbán Viktor fiktív liftbéli találkozására épít a dráma. Pozsgai Zsolt egy lapunknak adott korábbi interjúban mesélt alkotói motivációiról. Kifejtette, hogy a lift megakadása által létrejött kényszerű együttlétben látta meg azt a drámai helyzetet, amit alkalmasnak tartott a rendszerváltozás ellentmondásainak megragadására.
Látszólag különböző értékek ütköznek és másféle érdekek találkoznak a zárt térben. Két olyan személy kerül egy térbe, akik bár ismerik a másik múltját, meg nem érthetik. A dramaturgia szerint az abszurd liftes helyzet mindkét politikust kizökkenti a „szerepéből”.
Szabó Sipos Barnabás megformálásában egy erős, tudatos, következetes Antall Józsefet láthatunk. A fiatal, célratörő Orbán Viktort Fecske Dávid alakítja. A liftben azonban mindkettőjüknek át kell alakulnia. Hiteles színészi játékot láthatunk, tökéletes partnere egymásnak a két művész. Ám az előadásban nemcsak a drámai pillanatok kapnak hangsúlyt, hanem néhány poén is.
Szépen építkezik a történet, sorra tárul fel előttünk mindkét politikai szereplő múltja, melyekből – ha jól figyelünk – megérthetjük a cselekedeteiket. Identitásválság, vallás, sport, betegség – ez csak néhány személyes terület, melyet érintenek a felek, miközben egy ország, egy nép sorsa áll beszélgetésük középpontjában.