Udvaros Dorottya Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművésznő a Halhatatlanok Társulatának örökös tagja, a filmes mellett a magyar színházi életnek is megkerülhetetlen alakja. Olyan legendás rendezőkkel dolgozott együtt, mint Jancsó Miklós, Sándor Pál vagy Szabó István.
Bacsó Péter Te rongyos élet című szatírájában kitelepített dívaként egy falu életét bolygatta fel.
A film 2012-ben bekerült a Magyar Művészeti Akadémia tagjai által kiválasztott legjobb 53 magyar alkotás közé.
Rófusz Ferenc Kossuth-díjas animációs rendező, a nemzet művésze
1981-ben A légy című rövidfilmért megkapta az Oscar-díjat.
A mintegy 3600 rajzból készült alkotás egy légy történetét mutatja be, ami egy őszi napon betéved egy nagy kertben álló házba, ahol menekülnie kell az őt üldöző ember elől. A néhányperces történet alatt a film nézője a zümmögve bolyongó légy szemével látja a világot. A rövidfilm a rendkívül munkaigényes háttéranimáció technikát is alkalmazta, a halszem optika és a szubjektív kamera egyszerre valósult meg benne.
Szakács Györgyi a magyar jelmeztervezés egyik megújítója, több mint nyolcszáz színdarab munkálataiban vett részt, a 80-as évek óta pedig több mint harminc mozifilmben viselték az ő ruháit:
Ralph Fiennes A napfény ízében, vagy éppen A martfűi rém szereplői. A Filmión most ingyenesen látható Napszállta című filmben a művész az Oscar-díjas Saul fia rendezőjével, Nemes Jeles Lászlóval dolgozott együtt.