Béke, borzalom a Radnóti Biennálén

Radnóti Miklós halálának 80. évfordulóján rendezi meg a Magyar Versmondók Egyesülete november 7. és 10. között a Radnóti Biennálét a Győri Nemzeti Színházban. Jávori Ferenc Fegya és Lutter Imre Radnóti-verskoncertjének ősbemutatójával indul a program, majd a következő hétvégén színpadra lépnek az ország legjobb versmondói. A Magyar Versmondók Egyesülete kétévente megrendezett programjának részeként a XXVIII. Radnóti Miklós Vers- és Prózamondó Versenyen a Kárpát-medencei és az országos versmondó versenyek legjobbjai vehetnek részt.

2024. 10. 27. 6:50
Radnóti
Radnóti-megemlékezés Abdán. Forrás: Magyar Versmondók Egyesülete
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Radnóti Biennálé története

A Radnóti Biennálé 53 éves múltra tekint vissza. 

Magát a Radnóti-díjat is 1971-ben alapította a Radnóti Miklós Emlékbizottság és Irodalmi Társaság, amit a Magyar Versmondók Egyesületével költőknek, illetve versmondóknak, valamint irodalom-népszerűsítő személyeknek ítélnek oda. A díj célkitűzései között a mártír költő emlékének ápolásán túl a kortárs magyar költészet támogatása, népszerűsítése, valamint az irodalmi alkotók munkájának segítése is szerepel. 

A Radnóti-díjasok sorában találjuk a költő özvegyét, Gyarmati Fannit, aki Acsai Rolanddal, Kántor Péterrel és Lutter Imrével egyszerre vehette át 2012-ben a kitüntetést, a költők között Parancs János, Csoóri Sándor, Lator László, Nagy Gáspár, Ratkó József, Zalán Tibor, Tóth Krisztina, az irodalmi élet nagyjai vannak ott. Az előadóművészek között Mohai Gábort, Marjai Virágot, Mélykuti Ilonát, Hajvert Ákost, Tóth Zsuzsannát, Havas Juditot, Tóth Zsókát és Popper Ferencet is díjazták. Két évvel ezelőtt Petrov Kata Panna kapott Radnóti-diplomát, Bakos-Kiss Gábor és Tóth Benedek Ernő pedig Radnóti-díjat.


 

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.