– Szeptember 1-jétől az egyetem fenntartója az alapítvány, így ha annak kuratóriuma kéri, a vezetésnek el kell jönnie a megbeszélésre – szögezte le az egyetemet fenntartó alapítvány kuratóriumának elnöke, Vidnyánszky Attila, aki elárulta: a találkozón egyetlen dologban értettek egyet, hogy hétfőtől el kell kezdődnie az oktatásnak, ami pedig a még hivatalban lévő vezetőség felelőssége.
Vidnyánszky: Minden lényegi kérdésben egészen mást gondolunk
Új vezetőséget választ a kuratórium a Színművészeti élére – mondta el Vidnyánszky Attila, a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában, ahol arról számolt be, miként zajlott a találkozó tegnap a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) lemondott vezetőivel.

A Kossuth-díjas rendező megjegyezte: reménytelenség érzését ébreszti az emberben, amiért nem közelednek egymáshoz az álláspontok.
– Most már fizikai valóságában is ott van az a zár, ami évtizedeken keresztül, generációkkal éreztette: nem kerülhetnek be az intézmény falai közé. Ahol kizárólagosság uralkodott filozófiák kapcsán. Ezt a zárat most a következő generáció építi tovább – fogalmazott a Nemzeti Színház igazgatója, hozzáfűzve: éjszaka azon gondolkodott, hogyan öröklődik át ez a konfliktus, s vajon lehet-e tenni bármit ellene?

A kuratórium elnöke a következőkben elmondta: üzenetüket, miszerint a diákokat továbbra is taníthatják kedvenc tanáraik, nem hallották meg.
– A tanárok nem tudják elképzelni, hogy mi is részt vegyünk a munkában, hogy helyet kapjunk a szenátusban, hogy a gondolataink beépüljenek a képzésbe – állapította meg keserűen Vidnyánszky Attila, aki hozzátette: a mostani vezetés és a diákok úgy vélik, az alapítvány dolga nem több, mint biztosítani a működéshez nélkülözhetetlen anyagiakat.
– Milyen autonómia az, amikor egyszínűség uralkodik, miközben sokszínűségről beszélnek? – tette fel a költői kérdést, majd kifejtette: a balliberális politikai pártok eszközként használják a diákokat.
– Amikor a megbeszélésen feltettük a kérdést: mit jelent, hogy be van zárva az intézmény, azt felelték: a tanároknak nincs köze a bezáráshoz, azt a diákok zárták be.
Befejezésként Vidnyánszky Attila kijelentette: új vezetőséget választ a kuratórium az egyetem élére, s el kell fogadni a tényt: mellettük másnak is lehetőséget kell kapnia, véget vetve a sok évtizedes igazságtalanságnak.
A téma legfrissebb hírei
Tovább az összes cikkhez
Bemutatták az új Nemzeti Galéria terveit + videó
Az épületet légies, modern formavilág jellemzi.

Sherlock Holmes visszatér a Thália Színház színpadára
A teátrum új évada csupa rejtély.

Ennyiért kelt el a Titanic egyik túlélőjének képeslapja
A kikiáltási ár ötszöröséért árverezték el a ritkaságot.

Gyilkosság miatt nyomoznak a bestselleríró ügyében, akit holtan találtak meg a hajóján
Sajtóértesülések szerint lelőtték.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en

Karcagi motorbaleset: megszólalt az énekesnő, aki vétlennek hiszi magát a fiatal motoros halálában

Ronnie O’Sullivan óriási pofont adott a sznúkerrajongóknak

Jakupcsek Gabriella: „Nagyon félek”

Globál Nógrádi Györggyel – Zelenszkij nem akar békét, így Európa magára maradhat Ukrajnával + videó

Visszafogott elegancia és luxus: ezekben a ruhákban érkeztek a királyi előkelőségek Ferenc pápa temetésére – GALÉRIA

Szenzáció: Megtalálhatták Mátyás király csontvázát Székesfehérváron

Nem akárkié volt a telefon Mohamed Szalah szelfizős gólöröménél

Cukiságbomba Rúzsa Magditól: imádják az ikrei a falusi létet

Zelenszkij nem áll le

Ezt üzente Jürgen Klopp, miután a Liverpool megnyerte a bajnokságot

A Liverpool legendája szerint azonnal kiteszik Szoboszlait a kezdőből, ha ez megtörténik

Így reagált Szoboszlai Dominik, amikor meglátta a lelátón a feleségét + videó
Címoldalról ajánljuk
Tovább az összes cikkhez
Bemutatták az új Nemzeti Galéria terveit + videó
Az épületet légies, modern formavilág jellemzi.

Sherlock Holmes visszatér a Thália Színház színpadára
A teátrum új évada csupa rejtély.

Ennyiért kelt el a Titanic egyik túlélőjének képeslapja
A kikiáltási ár ötszöröséért árverezték el a ritkaságot.

Gyilkosság miatt nyomoznak a bestselleríró ügyében, akit holtan találtak meg a hajóján
Sajtóértesülések szerint lelőtték.