Melyik falfestéket melyik helyiségbe használjuk?

Saját kezűleg újítanánk meg a falainkat? Más és más festéket ajánlott használni a különböző helyiségekbe.

null

Speciális területek: konyha és fürdőszoba

A konyhában párásabb a levegő, több a falat érő fizikai behatás és szennyeződés, ezért mosható, súrolható, hő- és páraálló, jó színtartó változattal dolgozzunk. Utóbbiak a fürdőszobában is megfelelnek, de itt az is fontos, hogy ne legyen a festék a penész táptalaja. A latexfestékek adalékanyagai meggátolják a párás helyiségek penészedését, tartósak, és annyira vízállók, hogy felvihetők a mosdó vagy a WC mögé is.

Előszoba

Szintén mosható, ellenálló festéket válasszunk az előszobába és a közlekedők falaihoz is.

Nappali

A nappaliban a legtöbb matt beltéri festékfajta alkalmazható.

+1 tipp

A penészes felületet először lemosóoldattal kezeljük, majd lekaparjuk, újra átkenjük a penészlemosóval, aztán két óra száradás után gletteljük, és végül lefestjük.

Ahány szoba, annyi féle festék
Fotó: unsplash

Gyerekszoba

A gyerek- és hálószobában a fő szempont, hogy a lehető legkevesebb káros anyag kerüljön a helyiségbe. Előbbinél azonban a moshatóság is lényeges. Oldószermentes festéket válasszunk, amely nem tartalmaz illékony szerves vegyületeket (VOC), szénhidrogéneket, antibakteriális, emellett jó lég- és páraáteresztő.

Bizonyos termékekbe ezüstöt kevernek, ami megakadályozza, hogy baktériumok vagy gombák telepedjenek meg rajtuk. Ha van rá keret, az egész lakásban használhatjuk ezeket a jó minőségű termékeket.

A teljes cikk, benne a biofestékekről szóló hasznos tudnivalókkal ITT érhető el.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.