Zegzugos terekből napfényes nagypolgári otthon

A Rózsadomb lábánál lévő otthon a stílusa egyszerre indusztriális és melegen hívogató.

null

Lilla és vőlegénye csaknem ötven lakást nézett meg, mire rátaláltak erre a régi nagypolgári otthonra. Pedig nem volt könnyű meglátni benne a lehetőséget, hiszen amikor először jártak itt, szinte labirintusszerűen elrendezett, sötét szobákból állt. Azonban miután kinyitották a tereket, már biztosak voltak benne, hogy jól választottak.

A nagypolgári lakás átalakításánál fontos szempont volt az egybenyitható közösségi tér
Fotó: Bata Tamás / LAKASKULTURA.HU

– Kifejezetten ezen a környéken keresgéltünk, és fontos szempont volt, hogy méreteit és beosztását tekintve a lakás megfeleljen a tervezett funkcióknak, illetve hogy egy egybenyitható közösségi tér, valamint egy nagyjából lezárható privát szféra egyaránt helyet kaphasson benne.

– Mindenképpen nagypolgári lakást szerettünk volna, de gyorsan beláttuk, hogy olyat nemigen találunk, amit a mi elvárásaink, ízlésünk szerint újítottak fel, tehát felújítandó ingatlanban gondolkodtunk. Úgy terveztük, hogy megtartjuk az eredeti, régi elemeket, ám a modern kor igényeinek megfelelően alakítjuk át a lakást – mesélnek vendéglátóink a kezdetekről.

Konyha-étkezővel egybenyitott szeparálható nappali
Fotó: Bata Tamás / LAKASKULTURA.HU

A felújítás komoly munkával járt; az egykor ötszobás lakásban kialakítottak egy tágas, a konyha-étkezővel egybenyitott, szeparálható nappalit, valamint egy elkülönített hálószobát a hozzá tartozó fürdővel, és van egy fürdőszoba a vendégeknek is. A lakás újratervezését az Öt Elem Építésziroda szakemberei végezték, akik egyetértettek a tulajdonosok álláspontjával, hogy érdemes mindenhol visszaállítani a korábban álmennyezetekkel lejjebb hozott belmagasságot. Teljes gépészeti felújítást végeztek, már csak a funkciók áthelyezése miatt is. A régi elemek közül ennek ellenére sok mindent sikerült megőrizni.

– Az összes nyílászárót és a parkettát felújítottuk, helyükön maradtak az eredeti öntöttvas radiátorok is. A régies alapokhoz hagyományos burkolatokat választottunk, a padlóra hidegburkolatként kőlap, a konyhában a falra a szegedi Pataki Tiles csempemanufaktúra csempéje került – sorolja a háziasszony.

A nappalit a konyha-étkezőtől üvegfal választja el
Fotó: Bata Tamás / LAKASKULTURA.HU

A fiatalok az új alaprajz adta keretek közt a berendezést és stílust már maguk alakították ki.

– Mi találtuk ki, hogy a nappalit a konyha-étkezőtől üvegfal válassza el. Mivel ez általában nyitva van, beengedi a fényt az egész térbe. Amikor viszont nálunk alszik valaki, becsukjuk, behúzzuk a függönyt, így nem zavarjuk egymást – magyarázza Lilla, majd hozzáteszi, hogy gyakran rendeznek vacsorákat, és ilyenkor többnyire a konyhasziget mellett gyűlik össze a társaság.

A teljes cikket ITT olvashatja tovább.

Összehangoltan szép: egy elegáns otthon a Rózsadomb közelében

Ez a Szilágyi Erzsébet fasori lakás jó példa arra, hogyan lehet egy lakást úgy berendezni, hogy egyszerre legyen egy modern, minden igényt kielégítő otthon, miközben finoman illeszkedik a több mint 80 éves Bauhaus-ház stílusához – olvasható a Lakáskultúra cikkében.

Korábbi cikkünket ITT olvashatja tovább.

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.