A Tőserdő Lakitelek egyik vonzereje. A Kiskunsági Nemzeti Park gyöngyszeme változatos és egyedülállóan gazdag növény-, illetve állatvilágával, a selymes vizű Holt-Tiszával és számos kikapcsolódási lehetőséggel várja a vendégeket.
Tíz új faházat állított fel Lakitelek önkormányzata
Az a céljuk, hogy egységes, kulturált környezetet biztosítsanak a Tőserdőben áruló leendő kereskedőknek.

A szolgáltatásokat bővítve tíz faházat állított fel a napokban Lakitelek önkormányzata a Holt-Tisza partján.
A baon.hu érdeklődéésre Madari Róbert polgármester elmondta,
az új, igényes faházakkal az a céljuk, hogy egységes, kulturált környezetet biztosítsanak a Tőserdőben áruló leendő kereskedőknek. Abban bíznak, hogy a helyi és környékbeli termelők, ételt, italt, kézműves termékeket áruló vállalkozók értékelik majd a kezdeményezést, és fantáziát látnak a faházak bérlésében.
Azt remélik, hogy a kínálat bővülésével a látogatók száma is emelkedik majd – érvelt a polgármester, aki azt is elmondta, hogy a tíz új faházat saját forrásból vásárolta meg az önkormányzat, mintegy hárommillió forintot fordítottak erre a célra.
Hozzátette, nemcsak a kereskedőknek szeretnének kedvezni, hanem a vendégeknek is, ezért minden hétvégére terveznek valamilyen programot, hogy azzal is a Tőserdőbe csábítsák a látogatókat.
Madari Róberttől a Bács-Kiskun megyei hírportál azt is megtudta, hogy az elmúlt napokban a csónakkölcsönző is megnyitott.

Fotó: Vajda Piroska/baon.hu – mediaworks
A csónakok mellé két sup deszkát is vásároltak, hogy ezzel is bővítsék a kikapcsolódási lehetőségeket. Elmondta, gőzerővel dolgoznak a strand és a szomszédos kemping megnyitásán is.
Abban bíznak, hogy pünkösd hétvégéjére az idő is felmelegszik és a járványveszély is elmúlik, és nem lesz akadálya a szezonnyitásnak.
Az eredeti cikk IDE kattintva érhető el.
Elfeledett mesterségek a lakiteleki szakkörben
A Nemzeti Művelődési Intézet online felületén tanulhatunk csipkeverést, vesszőfonást és más hasonló mesterséget is – írta korábban a Bács-Kiskun megyei hírportál, a baon.hu. Elfeledett, különleges régi mesterségeket, mint például gyöngyfűzést, a hímzést, a csipkeverést és a mézeskalács-készítést, tűzzománcozást, vesszőfonást, fafaragást ismerhetik meg az érdeklődők a Nemzeti Művelődési Intézet aszakkor.hu lakiteleki tudásmegosztó online felületén. A bemutató videókon keresztül díjmentesen biztosítanak lehetőséget a szakköri tevékenységek kipróbálására – derül ki a cikkből. A látogatók közreműködő mestereket és oktatókat ismerhetnek meg, akik magas szinten, több évtizedes tapasztalattal rendelkezve vállalkoznak tudásuk megosztására. A kezdeményezés célja, hogy segítő kezet nyújtson mindazoknak, akik területileg – akár mozgásuk korlátozása, akár a koronavírus-járvány miatt, akár a távolságok miatt – nem érnek el tevékenységi formákat és azoknak is, akik bátortalanabbak a közösségi aktivitások terén, vagy még nem döntötték el, hogy milyen közösséghez csatlakozzanak.
A cikk IDE kattintva olvasható tovább.














