Lealacsonyító, a Rákosi-időket idéző közbeszédnek, így elfogadhatatlannak tartja közleményében a Kereszténydemokrata Néppárt, aKDNP Gyurcsány Ferencnek az Országgyűlésben elhangzott magánszámát, napirend előtti felszólalását, amellyel a DK elnöke fröcsögve a miniszterelnök beszédére reagált. Miután Rákosi Mátyás kommunista rémuralmat hozott létre szovjet segédlettel, ez az értékelés nem jelent kevesebbet, mint hogy a bukott baloldali miniszterelnök is kommunistaként nyilvánult meg.
A KDNP ítélete abszolút helytálló, ám érdemes továbbvinni: Gyurcsány és felesége, Dobrev Klára nem pusztán megidézik szövegeikkel a bűzhödt személyi kultusszal megterhelt ötvenes évek politikai felfogását, diktatórikus elitista szemléletét, hanem reprodukálják, lemásolják. Amennyiben hatalomra kerülnének egy katasztrofális baleset vagy külföldi beavatkozás folytán, a Rákosi-féle bolsevik diktatúrát egy az egyben meg akarnák valósítani, mert az Apró klán számára még a Kádár-rezsim is túl puha volt.
További Poszt-trauma híreink
Nem kell különösebb extra bizonyíték mindennek az alátámasztására, elég, ha valaki meghallgatja azt, amit mondanak, gyalázva, fenyegetve, ellenségnek tartva, azaz nem véve emberszámba politikai ellenfeleiket vagy akárcsak azokat, akik nem hajszálra ugyanazt mondják, mint ők.
Dobrev Klára éppen olyan gyűlölködő, uszító, hamisítatlan rákosista beszédet tartott a Kossuth téri tüntetésükön vasárnap, mint férje az úgynevezett évértékelőjén, majd a parlamentben.
Érdekes módon senkinek sem tűnt fel, hogy ezt éppen február 25-én, a kommunizmus áldozatainak emléknapján tette. Hogy szándékosan voltak ilyen érzéketlenek a szervezők vagy csak véletlenül, figyelmetlenségből? Mi arra voksolunk, hogy direkt, dafkéból időzítették a kommunista típusú tüntetést éppen 25-ére, provokációképpen. Így érzékeltette Dobrev Klára árnyékkormányfő a többi gyújtó hangú, a jobboldal elleni gyűlöletre buzdító, mozgósító beszédet tartó pártvezetővel, Kunhalmi Ágnes MSZP-társelnökkel, Szabó Tímeával (Párbeszéd–Zöldek), Bedő Dáviddal (Momentum) és Karácsony Gergely (Párbeszéd–Zöldek) főpolgármesterrel egyetemben, hogy ők legszívesebben nem a kommunizmus áldozatainak, hanem magának a kommunizmusnak állítanának emléknapot.
Valószínűleg emiatt volt a demonstráció iránti érdeklődés sokkal mérsékeltebb, mint napokkal azelőtt az influenszerek Hősök téri tüntetésén. Olyannyira gyér volt, hogy a végén többségében még azok is elszállingóztak, akik megjelentek. Így a kommunizmus barátai magukra maradtak. Nem csupán a majdnem kiüresedett Parlament előtti téren ― de az országban is.
További Poszt-trauma híreink
Borítókép: Dobrev Klára beszéde a február 25-i baloldali tüntetésen a Kossuth téren (Fotó: Teknős Miklós)
A téma legfrissebb hírei
Tovább az összes cikkhez
Tarr Zoltán, a szürke barát, aki nem is annyira szürke
Mindenki olyasmit várt, hogy amikor az Európai Parlament szavaz az ukrán háború további támogatásáról, a magyar baloldal aktuális előretolt csatára letolt gatyával elkezdi énekelni az „A börtön ablakába soha ne süt be a nap” kezdetű baloldali indulót.

A halál hetvenkét órája
Oroszország nem akarja és nem fogja megtámadni a Nyugatot, nem fog megtámadni egyetlen NATO-tagállamot sem. És ezt az idióta gazemberek is tudják.

Emlékszel még, Tóta W.?
Amikor baloldali kormányzat ellen demonstráltak a tüntetők, a HVG publicistája rendőri erőszakra buzdított.

Brüsszel teljesen és végérvényesen inkompetens
Állítsuk vissza… No nem csak az óráinkat, de a nemzetek önrendelkezését is!
Véleményváró
Tovább az összes cikkhez
Az ellenzék egyre szélsőségesebb

A globális elit akarja a háborút

Amerika hallgat, Pressman visszarúg

Hol tévedett óriásit a nyugati elit?
A szerző további cikkei
Tovább az összes cikkhez
A szocialisták osztályuralomra törnek
Magyarországon arra van szükség, hogy az összes osztály részesüljön a politikai hatalomból, ám a polgári társadalom vezető szerepét meg kell őrizni Bethlen István miniszterelnök szerint.

Tiszás mesék
Jelentjük: újabb olyan információ látott napvilágot a Tisza Pártról, amelyet meg sem próbál majd cáfolni annak egyre feszültebb vezére.

Peti vezér a kormányfőtől vár tanácsot
A Tisza Párt vezetője nem tudja, milyen álláspontot kellene képviselnie az ukrán EU-csatlakozás ügyében.

Amerikai aggodalom a román kisebbségi politika miatt
Bethlen István miniszterelnök elmondja: azokban a parlamentekben, ahol a szocialista pártok jelentős szerepet játszanak, a kollektív tulajdonra igyekeznek áttérni, ami nagy veszélyt jelent.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en

Elítélték az a nőt, aki meg akarta ölni gyereke óvónőjét, majd az óvoda felrobbantásával fenyegetőzött

Liptai Claudia a legfájóbb pontján találta telibe Majkát, forrt a levegő A Nagy Duettben

Három hét alatt elvitte a rák az orvosként dolgozó férfit: figyelmen kívül hagyta tüneteit, későn kért segítséget

Hatályba lépett a NAV rendelete: véget ér Magyarországon egy korszak – jön a búcsú a papír alapú nyugtáktól

Tiszta édesapja Csuti és Kulcsár Edina kisfia, Medox – húga, Nina pedig egy nagy szerelem

Új vidéki repülőtér épül Magyarországon: a német óriáscég már alig várja, hogy elkészüljön

Putyin titkos DNS-e, ebben a betegségben szenved az orosz elnök

Így állt munkába Lőw Zsolt a Lipcsénél

Elfogták a Balaton környéki alvilág jól ismert alakját

Megtudtuk, hová tűnt az elveszett kisbaba

A debreceniekkel nem bírtok!

Haaland miatt a Manchester City az éjjel közleményt adott ki, nagy a baj + videó
Címoldalról ajánljuk
Tovább az összes cikkhez
Tarr Zoltán, a szürke barát, aki nem is annyira szürke
Mindenki olyasmit várt, hogy amikor az Európai Parlament szavaz az ukrán háború további támogatásáról, a magyar baloldal aktuális előretolt csatára letolt gatyával elkezdi énekelni az „A börtön ablakába soha ne süt be a nap” kezdetű baloldali indulót.

A halál hetvenkét órája
Oroszország nem akarja és nem fogja megtámadni a Nyugatot, nem fog megtámadni egyetlen NATO-tagállamot sem. És ezt az idióta gazemberek is tudják.

Emlékszel még, Tóta W.?
Amikor baloldali kormányzat ellen demonstráltak a tüntetők, a HVG publicistája rendőri erőszakra buzdított.

Brüsszel teljesen és végérvényesen inkompetens
Állítsuk vissza… No nem csak az óráinkat, de a nemzetek önrendelkezését is!