Leonardo sérülése: „nem az emberrúgást kell védeni”

Vasárnap este története során harmadszor lett bajnok a Győri ETO FC, de az ünneplés pillanatait beárnyékolta Leonardo súlyos sérülése.

Tuser Krisztián
2013. 05. 13. 11:12
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Május 11-én, egy nappal a győri kézilabdás lányok BL-sikere után újabb ünnepre készült a Rába-parti csapat labdarúgó-szakosztálya. 1963 ősze, 1981–82-es, 1982–83-as szezon után újra a bajnoki cím kapujában álltak a Pintér-legények. Ehhez két feltételnek kellett teljesülnie: egyrészt a Videoton FC-nek ki kellett kapnia Debrecenben, másrészt a Győri ETO-nak meg kellett vernie a Ferencvárost. Mindkettő teljesült, de a mérkőzésen a budapestiek két játékosa a brazil Leonardo és német Philipp Bönig is súlyosan megsérült. A mérkőzést a hazaiak nyerték 1–0-ra, Völgyi Dániel 11-es góljával.

„Az gyönyörű érzés, hogy bajnokok lettünk, de az örömömet elrontja, hogy súlyos sérülést okoztam Leonardónak. Nagyon sajnálom, és bocsánatot kérek. Nagyon rosszul érzem magam!” – mondta a mérkőzés után Marek Střeštík, akit az esetet követően piros lappal állított ki a játékvezető.

A sajtótájékoztatón azonban Ricardo Moniz ennél továbbment, és feldúltan nyilatkozva kitért arra, hogy Leonardo sérülése csak a folyamat lezárása volt: „A legszomorúbb az, ami Leóval történt. Mi olyan klub vagyunk, amelyik próbál kreatív játékosokat hozni a magyar labdarúgásba, hogy ezzel is növeljék a bajnokság színvonalát. És erre azt látjuk, hogy az elmúlt mérkőzéseken a játékvezetők hagyják, hogy szinte levadásszák Leonardót, és ezeken még ő kapott négy sárgát Ez látszott, hogy meg fog történni, ha nem is a mai meccsen, hanem a következőn. Nagyon szomorú, hogy azt hallottuk korábban, miszerint az edzők felhívták a figyelmet arra, hogy miként kell Leo ellen játszani: provokálni, rúgni. Ha ez így van, akkor mindannyian vesztesei vagyunk ennek a játéknak. El kell gondolkoznunk azon, hogy miként tudjuk megvédeni ezeket a játékosokat. Mindannyiunknak közös céljaink vannak: az újságíróknak, az edzőknek, a játékosoknak és a játékvezetőknek. Sajnos úgy néz ki, hogy a magyar futball egy időre elvesztett egy jó játékost.”

Az esetet 4:56-tól tekinthetik meg

A budapesti zöld-fehérek trénere az MLSZ-nek is odaszúrt: „A szövetségnek is megvan a felelőssége ebben. Ők sok mindent kérnek tőlünk, így az lenne jó, ha oda-vissza működne ez a segítség. Előfordult korábban, hogy a játékvezetők provokálták játékosainkat, hogy ők a Bajnokok Ligájában vezetnek, a mieink hol játszanak ”

A labdarúgók környezetéből az MNO-nak is megerősítették Moniz szavait, hogy a játékvezetők nem minden esetben viselkednek sportszerűen a mérkőzéseken.

A Feyenoorddal 2002-ben UEFA-kupa-győztes Leonardo nyolc mérkőzésen lépett pályára a magyar bajnokságban. Ezeken négy sárga lapot kapott, amiből kettőt azért osztottak ki a játékvezetők, mert a brazil játékos számon kérte az őt ért szabálytalanságot.

Kubatov Gábor, a Ferencváros vezetője a Facebookon két szóval kommentálta a mérkőzést: „Súlyos veszteségek.”

„Leonardo szárkapocscsont-törést szenvedett, az orvosi stáb munkában van. Megvárjuk az MLSZ állásfoglalását Střeštíkkel kapcsolatban, és annak fényében majd a klub vezetése eldönti, hogy szerintük arányos-e a döntés vagy további lépésekre van szükség” – mondta az MNO-nak Vámos Zoltán, a Ferencváros kommunikációs vezetője.

A győriek megkeresésünkre elmondták, hogy sajnálják Leonardót, és mielőbbi gyógyulást kívánnak a játékosnak. Hozzátéve, hogy Marek Střeštík nem tudott felszabadultan ünnepelni, mert nagyon megviselte az eset.

Leonardo „besárgázása” nemcsak a szurkolóknak, hanem a Videoton tehetséges játékosának, Kovács Istvánnak is feltűnt. A szombathelyi játékos a súlyos sérülést követően osztotta meg gondolatait a legnagyobb közösségi portálon: „Természetesen nem az én kompetenciám eldönteni, de véleményt alkothatok. Szerintem a labdarúgást (ami a nevében is van: »labda« nem pedig »emberrúgás«) kellene védeni és azokat a kreatív játékosokat, akik ezt a csodálatos játékot próbálják minél élvezetesebb, magasabb szintre emelni. Kérdem én, melyik a rosszabb? Ha más testi épségét veszélyezteted, mozdulatoddal sérülést okozol. Vagy ha ráragasztják a szimulálós jelzőt, mellyel az adott szituációban saját magadat véded (mert törvényszerű, ha a levegőben vagy és rúgást kapsz, kisebb a valószínűsége a sérülésnek), vagy ha szóvá teszed a sportszerűtlen már már »utazó« jellegű belépőket Az esetek többségében sárga-sárga lap, remélem érzékelhető a különbség! Várunk vissza, LEO!”

A győri játékos eltiltása és a játékvezetők megrendszabályozása a Magyar Labdarúgó Szövetség hatáskörébe tartozik.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.