Kovács Iván vezetőedző válogatottja a helyosztón az olasz csapat ellen vívott, s nagy csatában nyert. A mérkőzés a magyar csapat ukránok elleni negyeddöntős és románok elleni elődöntős csatájához hasonlóan végig nagyon izgalmasan alakult, hol az egyik, hol a másik fél vezetett. Szásznak a záróasszóban minimális előnyről, 17–16-ról kellett vívnia, s az egyéni bronzérmes higgadt produkcióval legyőzte Rossella Fiamingót, a csapat pedig 28–25-ös eredménnyel harcolta ki a harmadik helyet.
„Szerettük volna, ha mindannyian éremmel térünk haza a csapatból, miután ez nekem egyéniben már sikerült – idézte a magyar szövetség honlapja Szász Emesét. – 2007 óta nem nyert a fegyvernem csapatban érmet világversenyen, úgyhogy vártuk már ezt az eredményt. Rengeteget dolgoztunk érte.”
„Öt év után tértem vissza a magyar válogatottba, és az újabb karrierem első világversenyén rögtön érmet nyertem, úgyhogy nagyon boldog vagyok – nyilatkozott Révész Julianna. – Remélem, hogy a budapesti világbajnokságon is ugyanezt a formát hozzuk, ott szintén szép sikert érünk el. Persze, ehhez szerencse is kell majd, de reméljük, nem pártol el tőlünk.”
„Nem nagyon tudok még beszélni, madarat lehet velem fogatni” – mondta Kovács Iván fegyvernemi vezetőedző. Hozzátette: a női párbajtőr az a szakág, amelyikben egyéniben és csapatban is sikerült érmet szerezni, ráadásul úgy, hogy rendkívül mélyről indult a csapat az év elején. „Le a kalappal a lányok előtt, egész évben elképesztő munkát végeztek, és fegyelmezetten vívtak. De azt azért álmunkban sem gondoltuk, hogy az első esztendőnk első világversenyén rögtön érmet nyer a csapat.”
Ez volt a magyar küldöttség negyedik érme a horvát fővárosban. Korábban a férfi párbajtőrcsapat második, míg Szász Emese egyéniben, illetve a női tőrcsapat harmadik lett. Az éremgyűjtemény ugyanakkor biztos, hogy tovább bővül, ugyanis a férfi kardcsapat a fináléban lép pástra az olaszok ellen.
női párbajtőr, csapat:
a 3. helyért:
Magyarország–Olaszország 28–25
korábban: a 16 között:
Magyarország–Svájc 45–28
negyeddöntő:
Magyarország–Ukrajna 40–31
Észtország–Oroszország 32–31
Olaszország–Németország 30–25
Románia–Svédország 44–43
elődöntő:
Románia–Magyarország 37–32
Észtország–Olaszország 44–39