Még nem dőlt el az ezüst sorsa, döntetlenezett a PAFC és a Kisvárda

A Puskás Akadémia–Kisvárda találkozó csak nevében volt rangadó, 0-0-s döntetlen született a labdarúgó NB I második és harmadik helyezettjének összecsapásán a 28. forduló vasárnapi zárómérkőzésén.

2022. 04. 17. 18:58

A Puskás Akadémia és a Kisvárda a 2018/19-es kiírásban mérkőzött meg először az élvonalban. Azóta minden idényben a három egymás elleni találkozójuk végeredménye egy sorminta szerint alakult: egy döntetlen, egy egygólos, valamint egy nagyobb arányú győzelem.

Puskás Akadémia–Kisvárda

2018/2019: 1-1, 0-1, 0-4
2019/2020: 1-0, 3-1, 1-1
2020/2021: 3-0, 0-0, 1-0
2021/2022: 0-1, 1-1

Nos, az ősszel már megvolt a döntetlen és az egygólos győzelem, tehát a sorminta szerint ezúttal a sokgólos győzelemnek kellett volna következnie. A mérkőzés első félidejében azonban semmi sem utalt rá, hogy ez megvalósulna. A Kisvárda a játékrész hajrájáig többnyire csak a védekezésre koncentrált, és a Puskás Akadémia támadásai sem hordoztak sok veszélyt, így ziccert nemigen jegyezhettünk fel.

A második félidőben sem változott sokat a játék képe, a csapatok nem kényeztették sok helyzettel a nézőket. A várdaiaknak láthatóan megfelelt a 0-0, amivel egyelőre nem dőlt el az ezüstérem sorsa. A felcsúti gárda zsinórban negyedik döntetlenjével megőrizte a második helyet, két ponttal előzi meg a szintén négy forduló óta nyeretlen, a tabellán harmadik Kisvárdát.

NB I, 28. forduló

Péntek

Debrecen–Gyirmót 3-1 (2-1), Debrecen, Nagyerdei Stadion, 3621 néző, jv.: Erdős. Gólszerző: Baráth (3., 24.), Do. Babunski (86.), illetve Hasani (9.)

Újpest–Zalaegerszeg 4-0 (3-0), Szusza Ferenc Stadion, 3467 néző, jv.: Bognár T. Gólszerző: Zivzivadze (24., 37.), Beridze (44.), Katona (70.)

Paks–MTK 4-0 (3-0), Paks, 1500 néző, jv.: Pintér Cs. Gólszerző: Windecker (11., 39.), Szabó B. (21.), Ádám M. (92.)

Bp. Honvéd–Ferencváros 1-2 (1-1), Bozsik Aréna, 4062 néző, jv.: Andó-Szabó. Gólszerző: Zsótér (35.), illetve R. Mmaee (7.), Zachariassen (92.)

Mezőkövesd–Mol Fehérvár 1-2 (1-1), Mezőkövesd, Városi Stadion, 1200 néző, jv.: Karakó F. Gólszerző: Drazsics (48.), ill. Kodro (16.), Petrjak (77.)

Puskás Akadémia–Kisvárda 0-0, Felcsút, Pancho Aréna, 1426 néző, jv.: Berke B.

Borítókép: A kép csalóka, a kapusok beavatkozására ritkán volt szükség (Fotó: Nemzeti Sport/Tumbász Hédi)