A Manchester United hétfőn a Brendford ellen játszotta idénybeli utolsó mérkőzését az Old Traffordon. A Vörös Ördögök Bruno Fernandes, Cristiano Ronaldo és Raphael Varane góljaival 3-0-ra nyertek a középcsapat ellen, de a magabiztos sikernek már nem sok jelentősége lesz a jövőre nézve, hiszen az angol rekordbajnok minden bizonnyal lemarad a jövő évi Bajnokok Ligája-indulásról (a hatodik Unitednek öt pont a lemaradása a negyedik Arsenal mögött, amely két meccsel kevesebbet játszott nála).
Csak három játékos helye biztos az MU-nál, Ronaldo nincs köztük
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő Manchester Unitednek egy poszton kívül mindenhol szüksége van az erősítésre, véli Ralf Rangnick vezetőedző.

Az MU az Európa-ligában vigasztalódhat a következő idényben, persze a háromszoros BL-győztes klubnál ennél nagyobbak az elvárások. Éppen ezért megszerezték Erik ten Hagot vezetőedzőnek, emellett nagybevásárlást is terveznek a szigetországiak. Többek között olyan futballisták távozhatnak a csapattól, mint Nemanja Matics, Juan Mata, Phil Jones, Edinson Cavani, Paul Pogba és Jesse Lingard. Mindannyiuknak lejár a szerződésük az idény végén. Alig akad olyan játékos, akinek biztos helye van a Unitednél, ezt maga Ralf Rangnick árulta el.
– A kapusposzton kívül, ahol három kiváló hálóőrünk van Tom Heaton, Dean Henderson és David de Gea személyében, minden területről lesznek távozóink. Nem fókuszálnék a játéktér egy bizonyos területére, az egész csapatot meg kell változtatni. Egyértelmű, hogy világklasszis játékosok leigazolására van szükségünk. De hiszek benne, hogy ha mindenki megtesz minden tőle telhetőt, akkor visszajuttathatjuk a Unitedet oda, ahová tartozik. Ha sikerül a megfelelő játékosokat igazolnunk, akkor ennek nem kellene túl sokáig tartania – reménykedett az idény végéig kinevezett menedzser.
A következő évadtól az MU tanácsadójaként és az osztrák válogatott szövetségi kapitányaként tevékenykedő szakember azt is elmondta, egyelőre nem beszélt Erik ten Haggal, hiszen a holland tréner most a bajnokság megnyerésére koncentrál az Ajaxszal. Rangnick hozzátette, Ten Hag első feladatai közé fog tartozni, hogy elrendezze Cristiano Ronaldo helyzetét. A portugál világsztár termelte a manchesteriek góljainak a többségét az idényben, a csapat legutóbbi 12 találatából kilencet magára vállalt. Ronaldo szerződése 2023-ban jár le, de mivel a United várhatóan nem lesz ott a BL-ben jövőre, így kérdésessé vált, hogy a 37 éves labdarúgó az ördögöknél folytatja-e, a napokban a külföldi sajtó a Real Madriddal boronálta össze.
Rangnick úgy véli, ha Ronaldo marad Manchesterben, az angoloknak akkor is új támadókra lesz szükségük.
– Crisiano nem középcsatár. Nem akar ezen a poszton játszani, és ha nem szeretne középcsatárként pályára lépni, ennek érdekében két támadót kell bevetnünk. Ugyanakkor, ha megnézzük a nemzetközi trendeket, kevés csapat játszik két csatárral, inkább a három a jellemző, esetleg egy hamis kilences. De valójában ez nem is a posztok kérdése, a klubnak szüksége van két új csatárra – húzta alá a német edző.
További Sport híreink
Borítókép: Ralf Rangnick (középen) és a manchesteri játékosok (Fotó: AFP/Lindsey Parnaby)
A téma legfrissebb hírei
Tovább az összes cikkhez
Szoboszlai már csak ezért sem kerül kispadra Liverpoolban
Ryan Gravenberch csak a lelátóról figyelheti majd a Liverpool Bournemouth elleni bajnokiját.

Küzdelmes kezdetek, bátor döntések – az új kajakos klasszis, Csikós Zsóka útja az Eb-győzelmekig
A három Eb-aranyérem birtokában Csikós Zsóka ki meri mondani, a Los Angeles-i olimpia a célja.

A meglepetések éjszakája a klub-vb-n: a Dortmund megszenvedett Ádám Martin korábbi csapata ellen
Újabb két csapat jutott a legjobb 16 közé az Egyesült Államokban rendezett 2025-ös klubvilágbajnokságon.

Kiszivárgott: mégsem lesz szabadon igazolható Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo már majdnem mindenben megállapodott klubjával, de egy fontos részlet még mindig tisztázatlan.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en

Földrengés volt Magyarországon

A meglepetések éjszakája: így ment tovább a Dortmund és a Fluminense a klubvilágbajnokságon

Eljött a pillanat! Dudás Miki szembenéz tragikusan elhunyt édesapja támadóival

Így reagált a világ, miután Orbán kiosztotta Zelenszkijt a NATO-csúcson

Most érkezett: bevetették a TEK mesterlövészeit

Kapu Tiborné: Amikor kicsi volt, mindenki azt mondta, Tibike különleges + videó

Életveszélyes négyévszakos abroncsokat is találtak az ADAC/ÖAMTC gumitesztjén

A Dortmund egygólos győzelemmel, a Fluminense döntetlennel jutott tovább a klub-vb-n

Szabad szemmel is láthatjuk a Nemzetközi Űrállomást és Kapu Tiborék űrhajóját

Csodagyőzelem Kanada ellen, továbbjutott a magyar válogatott

Csintalan beütötte az utolsó szöget Magyar Péterék koporsójába

Kerkez csalódottan távozott Liverpoolból – érdekes cikket közölt az egyik liverpooli portál
Címoldalról ajánljuk
Tovább az összes cikkhez
Szoboszlai már csak ezért sem kerül kispadra Liverpoolban
Ryan Gravenberch csak a lelátóról figyelheti majd a Liverpool Bournemouth elleni bajnokiját.

Küzdelmes kezdetek, bátor döntések – az új kajakos klasszis, Csikós Zsóka útja az Eb-győzelmekig
A három Eb-aranyérem birtokában Csikós Zsóka ki meri mondani, a Los Angeles-i olimpia a célja.

A meglepetések éjszakája a klub-vb-n: a Dortmund megszenvedett Ádám Martin korábbi csapata ellen
Újabb két csapat jutott a legjobb 16 közé az Egyesült Államokban rendezett 2025-ös klubvilágbajnokságon.

Kiszivárgott: mégsem lesz szabadon igazolható Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo már majdnem mindenben megállapodott klubjával, de egy fontos részlet még mindig tisztázatlan.