A fenti mozdulatsorok ellenére Kyrgios és Kokkinakis bejutott a döntőbe a párosban sokkal nagyobb tapasztalattal rendelkező Marcel Granollers, Horacio Zeballos duót legyőzve. Ám ennél talán sokkal nagyobb eredmény, hogy páros meccsel lényegében megtöltötték a Melbourne Park legnagyobb stadionját, a Rod Laver Arénát, sőt szereplésüket végig komoly figyelem kísérte.
S hogy ez nem csak annak szólt, hogy hazai játékosokért lehet szorítani, arra bizonyíték, hogy a szintén ausztrál Matthew Ebden, Max Purcell kettős szinte üres lelátók előtt harcolta ki a fináléba jutást a másik elődöntőben.
– Az Australian Opennek, a tenisznek figyelemre van szüksége. Az a célom, hogy új rajongókat szerezzek a sportágnak. Talán ha látják, hogy Thanasival szórakoztató párost játszunk, máskor is teniszt választják majd. Az elődöntőben jó színvonalú volt a tenisz, fesztiválra emlékeztető volt a hangulat. Szerintem Zeballos és Granollers is azt mondaná, hogy az egyik legszórakoztatóbb meccs volt, ők is élvezték, hogy ekkora közönség előtt játszottak. A múltban egyesben is minden játékos ellen nyerni tudtam, ehhez kellett egy bizonyos színvonalat hozni. Nem bohócnak öltözöm, és azzal csinálom a cirkuszt. Tornákat nyertem, jártam a hagyományos úton. Most pedig megpróbálok megszólítani egy új közönségréteget – mondta a meccs után Kyrgios.
S bár a „hagyományos út” kifejezést nem sokszor használták vele kapcsolatban, jelenlegi küldetésében sikerrel jár. Bónuszként pedig szombaton akár felnőtt Grand Slam-győztes is lehet.
Borítókép: Nick Kyrgios mindent tud a teniszütővel, a sporteszköz mégis ritkán érezheti magát biztonságban nála (Fotó: AFP/Brandon Malone)



















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!