A DVSC megizzasztotta az ETO-t, kevésen múlott a bravúr

Nagy nehézségek árán, de legyőzte a Győri ETO a DVSC-t a női kézilabda NB I 12. fordulójának szerdai mérkőzésén. A listavezető Ferencváros is nyert, tizenegy góllal bizonyult jobbnak a Vasasnál.

2024. 01. 17. 20:26
MINKO, Estelle
Gyõr, 2023. október 1. Estelle Minko (k), a gyõri csapat játékosa a nõi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 4. fordulójában, az A csoportban játszott Gyõri Audi ETO KC-Buducnost Podgorica mérkõzésen a gyõri Audi Arénában 2023. október 1-jén. MTI/Krizsán Csaba Fotó: Krizsán Csaba

Két Bajnokok Ligája-mérkőzés között „pihenésképp” szerdán az NB I-ben játszott rangadót egymással a Győr és a DVSC. Az elmúlt időszakban többször is előfordult, hogy a debreceniek megszorongatták a zöld-fehéreket, győzniük azonban egyszer sem sikerült, legutóbb, szeptemberben pedig csúnya, tizenkét gólos vereséget szenvedtek a BL csoportkörében.

Ezúttal viszont szó sem volt hasonló győri hengerről, sőt! A nagyszerűen védekező debrecenieken nehezen tudtak áttörni a hazaiak, Catherine Gabriel remekelt a kapuban, elől pedig Kácsor Gréta egymás után dobta a gólokat, így az ETO-nak kellett futnia az eredmény után. Egyébként alig esett gól, negyedóra elteltével 5-5 volt az állás. A Győr lassan, de biztosan átvette az irányítást, mégis 11-11-nél fordultak a csapatok.

A második félidőt is a DVSC kezdte jobban. Silje Solberg nagyszerű védései ellenére is tíz perccel a vége előtt három góllal vezetettek a vendégek. A hajrára viszont összekapta magát az ETO, öt perc volt hátra, amikor kiegyenlített, és bár a mérkőzés vége elég kaotikusra sikerült, 25-23-ra nyert a Győr. A Debrecennek így tovább folytatódik a 2008 októbere óta tartó nyeretlenségi sorozata a neves riválissal szemben.