Szoboszlaiék köszönetet mondhatnak Haalandnak

Ami sikerült a Liverpoolnak, az nem sikerült a Manchester Citynek. Míg Jürgen Klopp együttese 4-1-re megnyerte a maga szombati meccsét, Pep Guardioláé csak nagy küzdelem árán szerzett egy pontot hazai pályán a Chelsea ellen. A pontvesztésben Erling Haalandnak is nagy szerepe volt.

2024. 02. 17. 20:46
Erling Haaland ( Kerkez Milos )
Manchester City's Norwegian striker #09 Erling Haaland reacts after missing to score during the English Premier League football match between Manchester City and Chelsea at the Etihad Stadium in Manchester, north west England, on February 17, 2024. (Photo by Darren Staples / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra ti Fotó: AFP/Darren Staples

Az első félidőben a Manchester Citynek és a Chelsea-nek is megvoltak a helyzetei, de míg a hazaiak játékosai, köztük sok pontatlan lövést adtak le, addig a Kékek minden alkalommal eltalálták a kaput, és a 42. percben a vezetést is megszerezte a Chelsea-nek – teljesen megérdemelten.

Haalandék igen, de az Arsenal nem tett szívességet a Liverpoolnak
Haalandék igen, de az Arsenal nem tett szívességet a Liverpoolnak. Fotó: AFP/Andy Buchanan

Haaland rossz napja

A fordulás után rákapcsolt a házigazda. Az első percekben még a vendégektől Sterling és Ben Chilwell is közel járt hozzá, hogy megduplázza a Chelsea előnyét, de utána sátrat vert az ellenfél térfelén a City. Haaland egymaga simán mesterhármast szerezhetett volna, ám ez nem az ő napja volt. Helyette egyenlített a 83. percben. Liverpoolban ennek ellenére is örülhetnek, hiszen a manchesteriek pontvesztésének köszönhetően újra a saját kezükben a sorsuk Szoboszlaiéknak – egy meccsel többet játszva négy ponttal előzik meg a Cityt.

Az Arsenalt jelenleg csak kettővel. Az Ágyúsok a múlt héten a West Ham otthonában rendeztek „vérfürdőt”, 6-0-ra ütötték ki a Kalapácsosokat, egy héttel később pedig a Burnley vendégeként is majdnem megismételték ezt a teljesítményt, 5-0-ra győztek.

Szintén szombaton lépett pályára a Bournemouth is. csapata remek eredménnyel, 2-2-vel, így ponttal távozott Newcastle-ből. A magyar válogatott védő ezúttal nem került bevetésre.

Premier League, 25. forduló

szombat:
Brentford–Liverpool FC 1-4 (0-1), gólszerzők: Toney (75.), illetve Núnez (35.), Mac Allister (55.), Szalah (68.), Gakpo (86.)
Burnley–Arsenal 0-5 (0-2), gólszerzők: Ödegaard (4.), Saka (41., 47. – az elsőt 11-esből), Trossard (66.), Havertz (78.)
Fulham–Aston Villa 1-2 (0-1), gólszerzők: Rodrigo Muniz (64.), ill. Watkins (23., 56.)
Newcastle United–AFC Bournemouth 2-2 (0-0), gólszerzők: A. Gordon (58. – 11-esből), M. Ritchie (90+2.), ill. Solanke (51.), Semenyo (69.)
Nottingham Forest–West Ham United 2-0 (1-0), gólszerzők: Awoniyi (45+5.), Hudson-Odoi (90+4.)
Tottenham Hotspur–Wolverhampton Wanderers 1-2 (0-1), gólszerzők: Kulusevski (46.), ill. Joao Gomes (42., 63.)
Manchester City–Chelsea 1-1 (0-1), gólszerzők: Rodri (83.), ill. Sterling (42.)