– Nagyon boldog vagyok. S természetesen nem csak én. Megható volt látni az elnökség hölgytagjait, amint potyogott a könnyük a Japán elleni mérkőzés után. Igazi csapatmunka eredménye ez a diadal. A háttérben is nagyon sokan dolgoztak azért, hogy a fiúk után a lányok is kijussanak az olimpiára – ezek voltak Ilyés Ferenc első szavai, akit 2023. április 14-én, tehát napra pontosan egy évvel azelőtt választottak meg a Magyar Kézilabda-szövetség (MKSZ) elnökévé, hogy a magyar női válogatott Japán legyőzésével kivívta az olimpiai szereplést.
– Csak annyit kértem a lányoktól, ne helyezzenek magukra nagy nyomást, mindenki annyit vállaljon, amire képes. De azt a legjobban teljesítse – Ilyés Ferenc azt is elárulta, ő maga milyen szakmai tanáccsal járult hozzá a sikerhez.
A legerősebb kézilabdás nemzetek között
Egy nemzet erejét azt mutatja meg igazán a sportéletben, hogy hány csapatjátékban képviseli magát az olimpián. Magyarország Párizsban négy csapattal lesz jelen, hiszen vízilabdában és kézilabdában is kijutottak a férfiak és a nők is. Vízilabdában, mondhatni, ez az alap, szinte elvárás, kézilabdában viszont bravúr, ami legutóbb húsz éve adatott meg, 2016-ban Rióban pedig egyik kézilabdás csapatunk sem volt ott. Magyarország mellett csak olyan sportági nagyhatalmak büszkélkedhetnek ezzel, mint Franciaország, Dánia, Norvégia, Svédország, Németország és Spanyolország.
– Athénban én is ott voltam, tudom, hogy ez mennyire nagy eredmény – jegyezte meg Ilyés Ferenc. Jóslatokba nem kívánt bocsátkozni arról, hogy a két válogatott milyen eredményre lehet képes Párizsban, viszont egy fontos körülményre felhívta a figyelmet. – Remélem, nyugodt, sérülésektől mentes lesz mindkét csapatunk felkészülése. Bízom a jó eredményben. A férfimezőny roppant erős, a lányoknál hatalmas esély, hogy a debreceni torna megnyerésével Norvégia mellett az első kalapból várjuk a csoportbeosztás keddi sorsolását.