Lengyelország
18:002024. június 21.
Ausztria

Örömünnep Klopp liverpooli búcsúján, de az igazi öröm a bajnok Cityé

Mindenki mosolygott Jürgen Klopp utolsó meccsén a Liverpool vezetőedzőjeként a Premier League utolsó, 38. fordulójában vasárnap. Még a csereként újra csak az utolsó tíz percre pályára küldött Szoboszlai Dominik is. Klopp a Wolverhampton ellen 2-0-s győzelemmel búcsúzott, de az igazán nagy ünnep Manchesterben alakult ki, ahol a City a West Ham United 3-1-es legyőzésével újra megszerezte a Premier League bajnoki címét az Arsenal előtt.

2024. 05. 19. 19:03
English Premier League - Liverpool vs Wolverhampton
Jürgen Klopp a Liverpool vezetőedzőjeként az utolsó meccsén becseréli Szoboszlai Dominiket és Curtis Jonest a Wolverhampton ellen. Fotó: EPA/ADAM VAUGHAN

Eljött a nap, amikor Jürgen Klopp utoljára vezette a Liverpool csapatát. Ez volt a 491. meccs, amelyen a német edző volt a Vörösök vezetőedzője, több pedig nem lesz. Örömünnepre készült az Anfield Road, főleg, hogy különösebb tétje már nem volt a mérkőzésnek, már eldőlt, hogy a Liverpool a harmadik helyen fejezi be az idényt. Így festett Klopp utolsó kezdője (Szoboszlai Dominik nélkül): Alisson – Alexander-Arnold, Quansah, Van Dijk, Robertson – Elliott, Endo, Mac Allister – Szalah, Gakpo, Diaz.

Egyetlen játékos sem maradt Klopp első liverpooli kezdőjéből, amellyel 2015. október 17-én felállt a Tottenham ellen (0-0). Az így festett:

Ennyit a múltról, a mostani Liverpool mindent megtett, hogy Klopp szépen búcsúzzon. Sőt még a Wolverhampton is, amely a 28. percben emberhátrányba került Semedo durva belépője és piros lapja miatt. Mac Allister a 34. percben meg is szerezte a vezetést, a gólpasszt Elliott adta, aki a tavasszal gyakorlatilag kiszorította Szoboszlait a kezdőből, többek között azért is, mert március eleje óta már a kilencedik gólpasszát osztotta ki az összes tétmeccset figyelembe véve, aminél senki sem adott többet a Premier League-ben szereplők közül ebben az időszakban.

A 40. percben pedig Quansah góljával már 2-0 volt a Liverpool előnye. Ezután sok helyzetet kidolgozott, de azokat el is puskázta Klopp csapata, így kiütés nem lett a vége, de könnyed győzelem igen.

Szoboszlai a 81. percben érkezett, Klopp őt is megölelte még egyszer utoljára, amikor pályára küldte, a magyar középpályáson pedig semmilyen sértődöttség nem látszott a mellőzése miatt, mosolyogva érkezett.

Az Anfield Roadon mindenki ünnepelt. Ünnepelte Jürgen Klopp sikerét, és azt, amivé vált a csapat az irányítása alatt – angol bajnokká (2020), BL-győztessé (2019), újra naggyá.

Megint a Manchester City a Premier League bajnoka

A bajnoki cím sorsa volt az egyetlen igazán fontos, még eldöntésre váró kérdés a Premier League utolsó fordulója előtt. A Manchester City indult a pole pozícióból, két ponttal állt az előző évadban ezüstérmes Arsenal előtt, így a saját kezében volt a sorsa. Pep Guardiola csapata pedig az ilyen helyzetekben nem szokott hibázni, és nem is tette meg ezt: Phil Foden már a második percben megszerezte a vezetést a West Ham United ellen hazai pályán, a 18. percben pedig már a második gólját jegyezte.

English Premier League - Manchester City vs West Ham
Pep Guardiola újra bajnok lett a Manchester City élén (Fotó: EPA/Ash Allen)

Hogy maradt még némi izgalom, arról Kudus 42. percben érkező szépítő találata tett, de a City az 59. percben szép lövésével visszaállította a megnyugtató kétgólos különbséget. Így aztán szinte mindegy is volt, hogy mi történik az Arsenal meccsén. Mikel Arteta csapata egyébként sem helyezett nyomást a Cityre, az Everton vezetett ellene a 40. percben, igaz, három perccel később sikerült kiegyenlíteni, s végül a 2-1-es győzelmet is kicsikarni Kai Havertz 89. percben szerzett góljával.

De a City végül 3-1-re nyert, ezzel megvédte a kétpontos előnyét az élen és a tavalyi bajnoki címét egyaránt, Guardiola zsinórban negyedszer, összességében hatodszor ért fel a csúcsra a manchesteriekkel az angol élvonalban.

Crystal Palace-Aston Villa 5-0 (2-0)
Liverpool FC-Wolverhampton Wanderers 2-0 (2-0)
Luton Town-Fulham 2-4 (1-2)
Manchester City-West Ham United 3-1 (2-1)
Sheffield United-Tottenham Hotspur 0-3 (0-1)

A végeredmény:
1. Manchester City         38  96- 34   91 pont - Bajnokok Ligája-induló
2. Arsenal                 38  91- 29   89 - BL-induló
3. Liverpool FC            38  86- 41   82 - BL-induló
4. Aston Villa             38  76- 61   68 - BL-induló
5. Tottenham Hotspur       38  74- 61   66 - Európa-liga-induló
6. Chelsea                 38  77- 63   63 - Európa-liga/Konferencia-liga-induló
7. Newcastle United        38  85- 62   60
8. Manchester United       38  57- 58   60
9. West Ham United         38  60- 74   52
10. Crystal Palace          38  57- 58   49
11. Brighton                38  55- 62   48
12. Bournemouth             38  54- 67   48
13. Fulham                  38  55- 61   47
14. Wolverhampton Wanderers 38  50- 65   46