Kuncze Toller László bizottsági alelnök kérdésére válaszolva elmondta: sem belügyminisztersége idején, sem később nem értesült erről, Medgyessy múltjáról először a Magyar Nemzet cikkéből értesült. Toller három kérdésére tehát Kuncze, mikor szót kapott, így válaszolt: ''Nem, nem , nem.''
Kuncze kitérő válaszokat adott Simicskó Istvánnak, amikor a Fidesz képviselője aziránt érdeklődött, hogy mit közölt Medgyessy az ellene bizalmatlansági indítványt tervező SZDSZ-frakcióval azt követően, hogy elismerte titkosszolgálati múltját. Némi iróniával a volt belügyminiszter még azt is felajánlotta Simicskónak, aki szerinte ’’igen érdeklődik az SZDSZ-frakció iránt’’, hogy ’’ha be akar lépni, megfontoljuk szándékát’’. A bizottság előtt Kuncze többször is kiemelte: az SZDSZ 12 éve kezdeményezi, hogy a III-as főcsoport anyagait tegyék kutathatóvá, megismerhetővé. Szerinte, ha az elmúlt 12 évben a törvényhozás nem a dokumentumok egyre szigorúbb titkosítása irányában tett volna lépéseket, akkor ma történészek, levéltárosok foglalkoznának a múlt megismerésével. ’’Próbáltuk megismerhetővé tenni a múltat, hiszen ha ez nem történik meg, akkor az van, amivel a magyar közélet ma szembesül’’ – hangoztatta. Az SZDSZ elképzelései szerint a dokumentumok egy része kutatható lenne, más iratokat a szolgálat magánál tartana vagy szükség esetén bírósági eljárással korlátozná azok közzétételét. Kuncze megfogalmazása szerint ’’belejátszotta magát a politika egy helyzetbe, most mindenki megpróbál ebből politikai tőkét kovácsolni.
Simicskó és Balogh László elnök érdeklődésére Kuncze többször is cáfolta, hogy az ő minisztersége idején a titkos állomány személyi iratai kikerültek volna a BM levéltárából. Balogh emlékeztetett, hogy az elmúlt 12 évben csak egyetlen ember hozott ki bizalmas iratokat a BM levéltárából, s ez Kuncze kabinetfőnöke volt. Kuncze, kiemelve, hogy ő sohasem járt ezekben az irattárakban, úgy fogalmazott: iratfeltáró bizottság készített az adott időszakban jelentést a BM-nél fellelhető irategyüttesről, hogy az áttekinthető legyen. Az szt-tiszti állományról nem adhattak ki adatokat.
Balogh felidézte, hogy Kuncze minisztersége idején, 1996-ban szűnt meg a Medgyessyre vonatkozó egyik dokumentum titkossága. Kuncze azt állította: nem is tudta, hol voltak ezek a dokumentumok, ’’a BM vagy valamelyik titkosszolgálat irattárában’’. Balogh megjegyezte: ezek a dokumentumok az adott időszakban a Belügyminisztériumben voltak.

A pátyi lehajtóval egy sok évtizedes célt teljesítettünk