A kinevezését követő három-négy hetes áttekintés után dönt arról Kiss Péter, a Miniszterelnöki Hivatalt vezető miniszterjelölt, hogy milyen szerkezeti és személyi változtatásokat foganatosít a kancellárián – mondta a jelölt a bizottsági meghallgatásán. Hozzátette: mindez a május közepére ígért kormányátalakítás része lesz. Kiss Péter a tervezett azonnali intézkedései közé sorolta a Miniszterelnöki Hivatal egységes működéséhez szükséges közigazgatási feltételek megteremtését, illetve a közigazgatási egyeztetés megerősítését. A meghallgatások után, akár már jövő hétfőn esküt tehet az Országgyűlés előtt Kiss Péter és Burány Sándor, a munkaügyi tárca leendő vezetője – mondta Gál J. Zoltán kormányszóvivő a témáról.
A Magyar Nemzet kérdésére Kiss Péter – aki egyébként az MSZP Baloldali Tömörülés Platformjának elnöke – cáfolta, hogy a jelölése a kormányon belüli baloldali fordulatként értelmezhető. Arra a kérdésre, jelölése összefügg-e a kormányt az MSZP-ből ért bírálatokkal, amelyek szerint a kabinet nem elég határozott, azt a választ adta: a kormányzatnak mindenkivel együtt kell működnie.
Nagy Sándor a kormányzati változásokkal kapcsolatban a polgári lapnak elmondta: azt reméli, hogy a miniszterelnök – szem előtt tartva, hogy a területfejlesztés összkormányzati feladat – a jövőben gyakrabban egyeztet majd vele. A MeH e témában jelenleg illetékes államtitkára annak kapcsán nyilatkozott lapunknak, hogy Medgyessy Péter bejelentette: a területfejlesztés a Nemzeti Fejlesztési Terv koordinálásával együtt átkerül a Meh-től a leendő EU-integrációs tárca nélküli miniszterhez, Juhász Endréhez. A küszöbön álló szervezeti változásról szólva Nagy Sándor úgy nyilatkozott: van logikája annak, hogy a területfejlesztés felügyelete az új tárca nélküli miniszterhez kerüljön, de attól az még nem lesz kizárólag EU-csatlakozáshoz kapcsolódó feladat.
A politikus a változástól azt reméli, hogy a miniszterelnöknek nagyobb rátekintése lesz az összehangolt kormányzati szerepvállalást igénylő területfejlesztésre, s az eddigieknél sűrűbben igényli majd a konzultációt a területet továbbra is felügyelő Nagy Sándorral. Eddig ugyanis az volt a gyakorlat, hogy csak abban az esetben egyeztettek, ha kiemelkedően fontos dologról, például törvénymódosításról, vagy a pályázati rendszer kereteinek kialakításáról volt szó.
Orbán Viktor: Magyarország a középmezőny élére kerülhet a bérszínvonalban