A Csepeli Orvosi Kamara is ellenzi a fővárosi önkormányzat elképzelését. Mint azt ma közzétett állásfoglalásukban leszögezik: az intézményben a gyógyítás bárminemű korlátozása – csökkentése vagy megszűntetése – orvosszakmai, gazdasági és katasztrófavédelmi szempontból indokolatlan és káros. Az aktív ellátás korlátozása vagy más intézménybe való áttelepítése súlyosan sértené a környékbeli lakosság esélyegyenlőségét is. A helyi orvosi kamara szükségesnek tartja a kórház további magas színvonalú működéséhez szükséges eszközök és beruházások biztosítását.
Mint ismert: a közelmúltban az Egészségügyi Dolgozók Demokratikus Szakszervezete is tiltakozását fejezte ki az ügyben, s február 8-ára tiltakozó akciót szerveztek a kórház dolgozóival, valamint a kerület lakóival. A szervezők több száz személy részvételére számítanak. Szombaton délelőtt tíz órától a XXi. kerületi polgármesteri hivatal épülete elől indul a demonstráció. Ekkor várhatóan átadják Tóth Mihály kerületi polgármesternek az eddig összegyűjtött aláírásokat is.
A fővárosi kórházak és több vidéki intézmény dolgozói is támogatják a csepeliek tiltakozását, s képviseltetik magukat a szombati megmozduláson. Szolnoki Andrea főpolgármester-helyettes az üggyel kapcsolatban hangsúlyozta: a kórház átalakításáról szóló döntést kizárólag a Fővárosi Közgyűlés hozhatja meg, amely az előkészítő munkába bevonta a csepeli önkormányzatot és figyelembe veszi a kórház dolgozóinak véleményét is.
Kiderült, mi okozta a tüzet a miskolci Barlangfürdőben - videó