A forgalom 7,27 milliárd forintra esett vissza, ez azért következhetett be, mert az eladók már nem sújtották a Richter értékesítési megbízásaikkal. A gyógyszergyártó cég részvényei 210 forintot emelkedtek, ez összhangban volt az elemzők által várt trendfordulóval. A szakértők a csütörtöki kereskedés után jelezték, hogy a Richter részvényei lassan elérik azt a szintet, amikor a gyengülés átfordulhat, ez a tegnapi napon meg is történt és várhatóan, ha és amennyiben komolyabb negatív hírek nem jelennek meg a piacokon, akkor a Richter újból 28 ezer forintos magasságokba törhet.
Meglepetésre az OTP és a Matáv ára előző szintjén zárt, de az igen kedvező gyorsjelentést közlő Mol kurzusa 30 forintos növekedést produkálhatott. Hasonlóan eredményes napot zárt az Egis és az Inter-Európa Bank papírja. Az Egis-t a befektetők azért vásárolták, mert a vártakkal ellentétes gazdálkodási adatokat közölt, de egyúttal a befektetési tanácsadók is rámutattak, hogy az Egis a jövőben követheti a Richter által diktált növekedési irányt. Az Egis ára végül 100 forinttal drágult.
A nemzetközi értékpapírpiacokon vegyes irányok alakultak ki, Londonban drágultak, míg Frankfurtban gyengültek a tőzsdei indikátorok. A tengerentúlon a Michigani Egyetem fogyasztói hangulatmutatója nem okozott túl nagy optimizmust. Az elemzők 104 pontot vártak a hangulati indextől, de az csupán 93,1 pont lett. Az átfogó mutatót a jövőre vonatkozó várakozások húzták le: e részmutató 88,4 pontra esett a január végi 100,1 pontról. A jelenlegi körülmények megítélésre is sokat romlott, 100,4 pontra a január végi 109,5 pontos csúcsról, de még a csekély többség jó hangulatára utalt. A mutató alakulásából az amerikai hazai fogyasztás növekedésének várható mérséklődésére lehet következtetni.
Meggyilkolta a feleségét egy fóti férfi