– A félelemkeltés komoly politikai eszköz. Magyarországon társadalmi méretekben is jelen van a félelem és a szorongás – hívta fel a figyelmet több felszólaló is vasárnap Budapesten, a Magyar Polgári Együttműködés Egyesület X. Polgári Gondoláján, a Félelmek és szorongások a magyar társadalomban – 2004 című fórumon.
Azért vagyunk ilyen sokan, mert félünk, vagy azért vagyunk ilyen sokan, mert nem félünk? – tette fel a kérdést Martonyi János, a Magyar Polgári Együttműködés Egyesület elnöke, az Orbán-kormány volt külügyminisztere a közel 500 fős hallgatóságnak.
Az eseményen elhangzott: kórképük szerint a magyar társadalom beteg, mert az emberek többsége a körülmények szorításában képtelen hosszútávú terveket szőni és a nemzetnek sincsenek elfogadott, egységes céljai. A polgári gondola utasai úgy vélik, ma már nem elég a tüneti kezelés, az országnak olyan vezetésre van szüksége, amely képes gátat szabni a társadalmi válságnak.
Tőkéczki László történész „a magyar társadalmi gondolkodás elkanyarodásáról„ szólt. Példaként említette, hogy a nemzethalál víziója sem a török világ ”legmélyén„ alakult ki, hanem akkor, amikor a viszonylagos békében megkezdődött helyreállításról kiderült, hogy a nyugat helyzetéhez képest ”kevésnek tűnik”. Az előadó ezt azzal magyarázta, hogy „amikor az ember elveszti az élet értelmességének a hitét, akkor kezd el megint félni, mert ettől kezdve nincsen rend”.
– Egy olyan országban, ahol az erkölcs, a rend és a demokrácia, valamint törvény csak nyomokban létezik, ott nem létezik ember szorongás nélkül, még a legbátrabb se – fogalmazott Kondor Katalin, a Magyar Rádió elnöke, hozzátéve: „politikusokat azért tartunk, hogy a törvény betűjét ők is próbálják maximálisan betartatni„.
Forrás: hirtv.hu, fidesz.hu

Többé nem vásárolhatnak energiaitalt a 18 év alattiak