Csalás történt a kézilabda Eb-n a németek szerint

A magyarországi katolikus egyházról panaszkodott Gyurcsány Ferenc Vatikánban – írja a Franfurter Allgemeine Zeitung. Csaltak a bírók a női kézilabda Európa-bajnokságon – így a Die Welt. A konzervatív napilap idézi Robert Kagan politológust, aki szerint Európa és az Egyesült Államok közösen vett részt az ukrán rezsim megdöntésében.

2004. 12. 21. 9:59
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Frankfurter Allgemeine Zeitung (faz.net)

A német konzervatív napilap bécsi tudósítója, Reinhard Olt rövid hírben számolt be Gyurcsány vatikáni vizitjéről. A magyarországi katolikus egyházról panaszkodott pápai magánkihallgatása során Gyurcsány Ferenc, aki az egyház viselkedését „kétségesnek” nevezte. Például a kettős állampolgárságról rendezett népszavazás során a katolikus egyház „hátsó szándékokkal” beavatkozott a politikába. Hírügynökségi tudósítások szerint Gyurcsány azt is kifogásolta, a katolikus egyház hagyja, hogy „a katolikus iskolák diákjai tanáraik vezetésével az utcán demonstráljanak.” A konfliktus oka az egyházi iskolákkal támogatásának megkurtítása, ami ellen nem csak a Katolikus Püspökkari Konferencia, de az evangélikus és a református egyház is tiltakozott.

Die Welt (welt.de)

A konzervatív napilapban Ekke Hoffmann, a német női kézilabda csapat edzője nyilatkozik Ez csalás címmel a magyarországi kézilabda EB-ről.

A játékban egyenlőek voltunk, – mondta Hoffmann – még a világszínvonalú csapatokkal Dániával és Magyarországgal is bizonyos távolságból felvettük a versenyt, de nem lehet mindent befolyásolni. A litván bíró miatt nem volt esélyünk a magyarok elleni győzelemre, pedig már egy döntetlen esetén is elértük volna az elődöntőt. A meccsen a bíró teljesen egyoldalúan fütyült, 13 egyértelmű hibát követett el. Edző kollégáim e véleményemben megerősítettek. Már korábban is volt dolgom litván bírókkal, akik még inkább hangsúlyossá tették a hazai csapat előnyét. Az Európai Kézilabda Szövetség (EHF) bíró főnökének megmondtam, hogy ez egyszerűen csalás. Ehhez hasonló esetekben a bírákat egy időre eltiltották a játékvezetéstől, ebben az esetben pedig védelmébe vették a két bírót – ez az ember egyébként magyar volt – tette hozzá.

A bíráskodás színvonala kevés kivétellel rossz volt – közölte Hoffmann. Hozzátette: a francia, svéd, ukrán és a dán edző is hasonló véleményen volt, a többiek álláspontját nem ismerem. Emiatt az EHF-nél le kell váltani bizonyos döntéshozókat, emellett a megerősödött csoportok ellen fel kell lépni.

Die Welt (welt.de)

A konzervatív napilapban Robert Kagan politológus Vénusz és Mars álomcsapat címmel, Európa „puha hódítása” Amerika számára fontosabb, mint csapatok Irakba küldése alcímmel elemzi a transzatlanti kapcsolatokat.

Kagan szerint Európa és az Egyesült Államok, közösen vett részt az ukrán rezsim megdöntésében, nevezetesen az úgy nevezett „puha hatalom” segítségével. Ez vette el Vlagyimir Putyin és az akarnok Quislingje kedvét a szerencsétlen államcsínytől.
Amennyiben a kereskedelmi kapcsolatoktól eltekintünk, Európa geopolitikai értelemben nem számottevő játékosa a világpolitikának, amelyik hatalmával határaitól távol élne. Éppen ezért az amerikaiaknak egyszer, s mindenkorra búcsút kellene inteniük az európai nagyhatalomtól való abszurd félelmének. Európa nem lesz ellenséges az Egyesült Államokkal szemben és nem lesz a hagyományos értelemben vett nagyhatalom sem. Éppen az ukrán válság mutatja, milyen jelentős szerepet játszik Európa az egyre bővülő határain belül élő népek és nemzetek gazdasági és politikai életében. Európa mai külpolitikájának bővítés a neve – írja a lap.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.