Bush engedélyt adott a háborúra?

A Focus úgy értesült: az Egyesült Államok adott engedélyt Izraelnek a libanoni rendteremtésre. Idézi a lap Joschka Fischer volt német külügyminisztert, aki súlyos vádakat fogalmaz meg a közel-keleti kvartettel szemben. A Hagalil című honlapon Orbán Viktor kíméletlen kritikusaként is ismert Karl Pfeifer kénytelen néhány óvatos mondatban Magyarországot győztesként kihozni a mostani szlovák kabinettel történt összehasonlításból.

2006. 07. 20. 8:14
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hagalil (hagalil.com)

A zsidó közösség ügyeire szakosodott honlapon Karl Pfeifer „Keresztfront-kormány Szlovákiában” című cikkében, ha áttételesen és utólag is, de halvány dicséretben részesíti a magyar kormányokat.

Pfeifer idézi a német nemzeti bolsevik Jürgen Elsässert, aki úgy fogalmaz „Fico ígéretet tett a kisebbségeknek jelenlegi jogaik megtartására. A magyar kisebbség képviselői, akik a német médiakonszernek szlovákiai leányvállalatai segítségével a legerőteljesebben gerjesztik a kormányellenes hisztériát, amúgy nem objektív tanúk, hanem Budapest ötödik hadoszlopai.”
Groteszk Budapest ötödik hadoszlopáról írni – vélekedik Pfeifer –, hiszen Pozsonnyal szemben a magyar parlamentben nem foglalnak helyet szélsőjobboldali pártok, és ott jelenleg a szocialisták és a baloldali liberális SZDSZ kormányoznak. Tény az is, hogy Orbán Viktor jobboldali kabinetje sem emelt területi követeléseket Szlovákiával szemben, valamint a magyar kormányok megkíséreltek minden hatalmukban állót, hogy Szlovákiával a jó kapcsolatokon még tovább javítsanak.

Focus (focus.msn.de)

A müncheni hírmagazin A háborút egyeztették Bush-sal? című írásában a brit Guardiant idézi, mely szerint az amerikai elnök engedélyt adott Izraelnek a Hezbollah-infrastruktúra megsemmisítésére.

Washington nagyjából egy hetet adott Izraelnek, hogy a militáns Hezbollah infrasturkktúráját megsemmisítse – írja a brit Guardian szerdai online kiadása brit és izraeli forráskra hivatkozva.
A New York Times szerdai száma szintén „izraeli- amerikai konszenzusról“ ír a tekintetben, hogy a bombázások szükség esetén akár egy hétig is eltarthatnak. Ezt követően repül az amerikai külügyminiszter-asszony Condoleezza Rice a régióba, és egy ütközőzóna létrehozását, valamint – szükség esetén –nemzetközi csapatok dél-libanoni állomásoztatását fogja javasolni.

Ezzel egy időben Joschka Fischer volt német külügyminiszter a nyugatot, az ENSZ-et és Oroszországot is azzal vádolta, hogy nem tettek meg mindent a közel-keleti konfliktus megelőzéséért: „Még sohasem hanyagolta el ennyire ezt a veszélyes konfliktus-gócot a közel-keleti kvartett, tehát az Egyesült Államok, az EU, az ENSZ és Oroszország. Ez egy tragédia” –fogalmazott Fischer.

Amennyiben nem „kerül sor egy közös, energikus diplomáciai offenzívára“, akkor a Közel-Kelet egyes konfliktusaiból „gyorsan lehet egy hatalmas, többé már nem ellenőrizhető regionális összecsapás”. Fischer csalódottságának adott hangot a Zeit-nak adott interjújában a G8-as csúcstalálkozó eredményét illetően is, s úgy fogalmazott: „Nem minden nyugati kormányzati tényező” ismerte fel közel-keleti válság összefüggéseit.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.