Hagalil (hagalil.com)
A zsidó közösség ügyeire szakosodott honlapon Karl Pfeifer „Keresztfront-kormány Szlovákiában” című cikkében, ha áttételesen és utólag is, de halvány dicséretben részesíti a magyar kormányokat.
Pfeifer idézi a német nemzeti bolsevik Jürgen Elsässert, aki úgy fogalmaz „Fico ígéretet tett a kisebbségeknek jelenlegi jogaik megtartására. A magyar kisebbség képviselői, akik a német médiakonszernek szlovákiai leányvállalatai segítségével a legerőteljesebben gerjesztik a kormányellenes hisztériát, amúgy nem objektív tanúk, hanem Budapest ötödik hadoszlopai.”
Groteszk Budapest ötödik hadoszlopáról írni – vélekedik Pfeifer –, hiszen Pozsonnyal szemben a magyar parlamentben nem foglalnak helyet szélsőjobboldali pártok, és ott jelenleg a szocialisták és a baloldali liberális SZDSZ kormányoznak. Tény az is, hogy Orbán Viktor jobboldali kabinetje sem emelt területi követeléseket Szlovákiával szemben, valamint a magyar kormányok megkíséreltek minden hatalmukban állót, hogy Szlovákiával a jó kapcsolatokon még tovább javítsanak.
Focus (focus.msn.de)
A müncheni hírmagazin A háborút egyeztették Bush-sal? című írásában a brit Guardiant idézi, mely szerint az amerikai elnök engedélyt adott Izraelnek a Hezbollah-infrastruktúra megsemmisítésére.
Washington nagyjából egy hetet adott Izraelnek, hogy a militáns Hezbollah infrasturkktúráját megsemmisítse – írja a brit Guardian szerdai online kiadása brit és izraeli forráskra hivatkozva.
A New York Times szerdai száma szintén „izraeli- amerikai konszenzusról“ ír a tekintetben, hogy a bombázások szükség esetén akár egy hétig is eltarthatnak. Ezt követően repül az amerikai külügyminiszter-asszony Condoleezza Rice a régióba, és egy ütközőzóna létrehozását, valamint – szükség esetén –nemzetközi csapatok dél-libanoni állomásoztatását fogja javasolni.
Ezzel egy időben Joschka Fischer volt német külügyminiszter a nyugatot, az ENSZ-et és Oroszországot is azzal vádolta, hogy nem tettek meg mindent a közel-keleti konfliktus megelőzéséért: „Még sohasem hanyagolta el ennyire ezt a veszélyes konfliktus-gócot a közel-keleti kvartett, tehát az Egyesült Államok, az EU, az ENSZ és Oroszország. Ez egy tragédia” –fogalmazott Fischer.
Amennyiben nem „kerül sor egy közös, energikus diplomáciai offenzívára“, akkor a Közel-Kelet egyes konfliktusaiból „gyorsan lehet egy hatalmas, többé már nem ellenőrizhető regionális összecsapás”. Fischer csalódottságának adott hangot a Zeit-nak adott interjújában a G8-as csúcstalálkozó eredményét illetően is, s úgy fogalmazott: „Nem minden nyugati kormányzati tényező” ismerte fel közel-keleti válság összefüggéseit.
Újabb részletek derültek ki a debreceni halálos munkahelyi balesetről