A Magyar Hírlap álláspontja: Aztán: a kormánynak valóban joga van azt jelölni, akit akar, feltéve, ha megfelel a posztra. De ugyanakkor azt is célszerű figyelembe vennie, kinek van nagyobb esélye a sikeres szereplésre, márpedig Petőt nem választották be a bizottságba. (Amiben persze valószínűleg része volt Morvai nem túl elegáns ellenkampányának.) És elvárható az is, hogy vonzó külföldi állások ne baráti alapok dőljenek el, márpedig eddig senki nem cáfolta, hogy Pető a külügyminiszter, Göncz Kinga barátnője. A legkínosabb szereplője a történetnek persze a Külügyminisztérium, amelynek szóvivője azzal indokolta Morvai ejtését, hogy „sok esetben a magyar kormánnyal szemben foglalt állást”. Morvainak abban ugyanis igaza van, hogy a szabályok szerint neki egyenesen kötelessége a kormánytól függetlenül tevékenykednie. Polgár Viktor szóvivő nyilatkozata tehát szerencsés esetben tekinthető az őszinteség egészen kivételes példájának, másrészt viszont a helyzet totális nem ismeréséről árulkodó durva hiba, amelyből Morvai még komoly vihart kavarhat. És akkor majd finomíthatnak álláspontjukon a külügyben azok, akik pár napja még azt mondták, hogy az egész ügynek nincs jelentősége. Bár az aligha változik, hogy a Külügyben semminek nem tulajdonítanak jelentőséget, ami az épület falain kívül történik.
(Magyar Hírlap, 2006. augusztus 4.)
Magyar Hírlap: Barátnők között
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en














Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!