A helybéli asszony olyan súlyos sérüléseket szenvedett, hogy a kiérkező mentőautóban életét vesztette.
Innentől azonban, mint általában, itt is az események kétféle forgatókönyvét ismerhettük meg. A hivatalos verzió szerint – melyet a debreceni rendőrkapitányság hivatalvezetője ismertetett lapunkkal – a személygépkocsit vezető nő és mellette ülő férje a balesetet követően csak lassított, de nem állt meg azonnal, mivel észlelték, hogy a környező házakból szaladnak ki az emberek, s féltek a hozzátartozók reakciójától.
A rendőrség állítása szerint a nő és a férfi a helyszíntől 500 méterre megállt. Kiszálltak a kocsiból, s leállították az elsőként szemből érkező járművet, melynek vezetőjével mentőt hivattak a sérülthöz, és értesítették a rendőrséget is. Juhászné Kiss Katalin százados tájékoztatása szerint időközben a megsérült nő körül a helyszín közelében lakók, illetve családtagjai jelentős számban összegyűltek. A kiérkező rendőrök és mentők láttán – vállalva a felelősséget, de védve a hatóság jelenléte által – a balesetet okozó járművezető visszatért. A jármű vezetőjével szemben halált okozó közúti baleset gondatlan okozása miatt indult eljárás.
Az eset roma szemtanúi úgy látták: a férj vezette az autót, amely elütötte az egyébként két kis iskolást és egy nagyobb gyermeket nevelő asszonyt, majd a baleset után gyorsan továbbhajtott. A balesetet okozó autó vezetője, mielőtt kiért volna a faluból, még egyszer megállt, megnézte, megsérült-e az autója, törött visszapillantó-tükrét állítólag az árokba dobta, majd visszaült, és továbbhajtott kissé törött járművével.
A romák, köztük az asszony rokonai azt állítják: amint meghallották a csattanást, kirohantak az útra, majd amikor látták, mi történt, autóba vágták magukat, és a kocsi után iramodtak. A gépkocsit a falu határától mintegy fél kilométernyire csak úgy tudták megállítani, hogy elévágtak, majd keresztbe fordultak előtte. Szerintük tehát ők vitték vissza a férfit a baleset helyszínére. „Közben már az utcán lévő cigányok és nem cigányok, szomszédok értesítették a rendőrséget és a mentőket„ – elevenítette fel a szombat délután történteket Lakatos Gyula, az Országos Cigány Önkormányzat alelnöke, aki szintén a településen, a baleset helyszínének közelében lakik.
Ismételt kérdésünkre Juhászné Kiss Katalin megerősítette: semmiféle autós üldözés nem történt, a sofőr maga tért vissza a helyszínre, miután biztonságban látta magát. A rendőrség ezenkívül továbbra is állítja: a nő vezette a kocsit, nem a férje. A vizsgálat szakértők bevonásával folyik.
(hirszerzo.hu)
Szokatlan keresztnevek hódítanak: így változik a névadási trend