A Descartes-díjat azok az európai kutatócsoportok vagy egyéni kutatók nyerhetik el, akik a tudomány vagy a technológia terén rendkívüli eredményeket értek el. A 2000-ben alapított Research Prize három évvel ezelõtt az úgynevezett Science Communication Prize-zal egészült ki, amelyet a tudományok és a kutatás népszerûsítéséért tett erõfeszítésekért ítélnek oda.
Noha a Mindentudás Egyeteme nem tartozik az utóbbi kitüntetés nyertesei közé, a tudományos vállakozás óriási sikert ért el azzal, hogy a díjra pályázó nyolcvan projekt közül a legjobb tíz közé válaszotta a nemzetközi összetételû zsûri.
„Olyan témákkal foglalkozunk, amelyek széles körben érdeklik az embereket, olyan elõadókat tudunk felvonultatni, akik közel tudják hozni az adott témát a mindennapok emberéhez, ráadásul nagyon sok médiumban jelenünk meg egyszerre: élõ elõadásokon, rádiós, televíziós mûsorokban, a nyomtatott sajtóban és az interneten„ – magyarázta lapunknak adott nyilatkozatában a Mindentudás Egyetem sikerének titkát a vállalkozást mûködtetõ közhasznú társaság ügyvezetõ igazgatója, Sallai László. (Az egyetem elõadásainak szerkesztett változata a Magyar Nemzetben is olvashatóak – a szerk.)
Elismerésben és 30 ezer eurós díjazásban részesült a Globalife kutatási projekt is, amelyben magyar kutatók – Bukodi Erzsébet és Róbert Péter – is közremûködtek. A Research Prize egyik finalistájává kinevezett nemzetközi csoport arra kereste a választ, milyen hatással van a globalizáció az emberek mindennapi életére.

Menczer Tamás: Kollár Kinga bevallotta, hogy a Tisza Párt tönkre akarja tenni Magyarországot