Tárgyalásokra csak az adó- és járulékváltozások, illetve a költségvetési törvénytervezet alapos megtárgyalása után kerülhet sor – nyilatkozta a Napi Gazdaságnak Dávid Ferenc, a Vállakozók és Munkáltatók Országos Szövetségének főtitkára. Dávid hozzátette: semmilyen további adó-, járulék- vagy illetéknövelést nem tartatanak elfogadhatónak.
Nagyobb bérfejlesztésre a gazdasági növekedési kilátások tükrében nincs esély a főtitkár szerint, a vállalkozások előreláthatóan nem tudják állni a költségeket, különösen akkor nem, ha a szakszervezetek az idei reálbércsökkenés kompenzálása mellett reálkereset-növekedést szeretnének kiharcolni.
A munkáltatók óvatos tárgyalásra készülnek
Álláspont még nincs, de a munkáltatók nagyon óvatosan tárgyalnak majd, az ajánlatukat pedig az inflációs és reálbér-csökkenési adatok, valamint a hároméves minimálbér-emelési megállapodás figyelembevételével teszik meg – közölte a gazdasági napilappal Zs. Szőke Zoltán, az ÁFEOSZ elnöke, az OÉT munkaadói oldalának soros elnöke.
Nagyobb lesz a munkavállalók vesztesége
Borsik János, az Autonóm Szakszervezetek Szövetségének elnöke a lapnak leszögezte: ragaszkodnak a minimálbéremelési megállapodás jelenlegi tartalmához.
A szakszervezeti vezető szólt arról is, hogy a 3,5 százalékos éves reálkereset-csökkenésnél jóval nagyobb lesz a munkavállalók vesztesége. Borsik hozzátette: már megkezdték a reálkereset-növekedésre alapozott jövő évi követelésük előkészítését.
Rendben zajlik
Reálkereset-növekedést akar elérni az Magyar Szakszervezetek Országos Szövetsége is. Nem vagyunk abban a helyzetben, hogy megint reálbércsökkenést eredményező megállapodást kössünk, különösen akkor nem, ha a kormány szerint a konvergenciaprogram teljesítése rendben zajlik – nyilatkozta a lapnak Pataky Péter, az MSZOSZ elnöke.
(napi.hu)
Rogán Antal éves meghallgatása a gazdasági bizottságban: Már több mint félmillióan töltötték le a DÁP-alkalmazást