Die Presse (diepresse.com)
A konzervatív osztrák napilapban A „Bagoly” titkos szervezet meggyilkolta Heimet, az SS-orvost című cikkében közli egy kedden megjelenő könyv részleteit. Aribert Heim a legkeresettebb osztrák háborús bűnös, aki 45 éve menekül, s akit azzal vádolnak, hogy a mauthauseni koncentrációs táborban szívinjekciókkal százakat megölt. Egy izraeli hírszerző tiszt azt állítja, ő is részt vett 1982-ben Heim meggyilkolásában. Danny Baz hírszerző ezredes a napokban Franciaországban megjelenő önéletrajzában (Se felejteni, se megbocsátani. Vadászat a legutolsó náci után) beszámol egy állítólagos titkos amerikai szervezetről, a „lopakodó bagolyról”, melynek egykor tagja volt. Ez céljául tűzte ki, hogy a legutolsó, Amerikába menekült nácikat fülön csípjék. A Kanadába menekült Heimet állítólag 25 évvel ezelőtt lefülelte a „Bagoly”. Ezután „elítélték”, majd a kaliforniai partok előtt fekvő Santa Catalina szigetére vitték, ahol kivégezték. Az ezredes kézzel fogható bizonyítékokkal nem támasztja alá állításait. Aribert Heim halott. Részt vettem abban az akcióban, amely 1982-es kivégzéséhez vezetett – írja a Baz könyve előszavában.
Handelsblatt (handelsblatt.com)
A német gazdasági napilapban Sven Afhüppe, Max Steinbeis és Klaus Stratmann A CDU átfogó védelmet tervez a külföldi befektetőkkel szemben című cikkében ismerteti a berlini kereszténydemokraták javaslatát. A CDU átfogó szabályozást tervez, melyben megvédené a német vállalatokat a külföldi befektetőktől. Ezek szerint évekkel később is lehetővé válna kulcsiparágak eladásának meg nem történtté tétele. Ez a befektetőkkel szembeni védelem nem csak az állami alapok ellen irányulna.
-Amennyiben a befektető a közellátást és a stratégiai infrastruktúrát támadja, nincs jelentősége annak, ki a támadó. Bennünket a támadás és nem a támadó személye érdekel – nyilatkozta Norbert Röttgen, a CDU Bundestag frakcióigazgatója.
Die Welt (welt.de)
A gazdasági kémkedés évente 20 milliárd eurós kárt okoz Németországban. Különösen aktívak Németországban mostanság az ázsiai térség országai – nyilatkozta August Hanning belügyi államtitkár. Az ipari kémkedés mindenekelőtt a jelentős kutatási befektetéseket igénylő területeken különösen aktív: a hadiiparban, az optikai, elektronikus és repülőiparban. Ez ellen a gazdaság és az állam szoros együttműködése kínálhat csak védelmet – fogalmazott Hanning.