Visszalépett a magyar származású bárzongorista

A spanyol El Mundo összefoglalta a madridi bíboros-érsek vasárnapi szentbeszédében megfogalmazott üzenetét. A chilei La Nación és a spanyol El País is tudatta a világgal a magyar származású egykori bárzongorista bejelentését. A portugál Público tolmácsolta a tisztikar üzenetét a szocialista kormánynak a szerény béremelés kapcsán.  

2008. 12. 08. 16:26
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

El Mundo

A napilap idézett a spanyol püspöki konferencia (COE) elnöke, Madrid bíboros-érsekének Szűz Mária szeplőtelen fogantatásának napján tartott vasárnapi szentbeszédéből. Antonio María de Rouco Valera szerint az önmagát Isten helyébe állító ember okozta a jelenlegi pénzügyi válságot, munkanélküliséget és szegénységet. Rouco szerint drámai következményekkel jár majd, hogy eltűnt a társadalomból az eredendő bűn tudata. Ha nem ismerik el, kegyelmének igazságát, a következő lépésben az erkölcsi törvény igazát veszik célba. Az utolsó lépésben pedig azt állítják majd a bűnről, hogy nem is létezik.

La Nación, El País

A chilei napilapon kívül több nemzetközi napilap is átvette a hírt – bár a bejelentéshez képest több nappal később -, hogy Leonardo Julio Farkas Klein, a magyar származású chilei vállalkozó, showman közölte híveivel a legnépszerűbb videomegosztó oldalon: mégsem indul a két év múlva tartandó chilei elnökválasztásokon. Az egyik spanyolországi napilap megírta, miért is vonta vissza indulási szándékát az Egyesült Államok egyik legnagyobb szállodaláncába benősült Farkas. Az egykori szállodai bárzongorista reméli, hogy döntésével hozzájárul az irigység, a féltékenység és a kapzsiság csökkenéséhez. A vasbánya-tulajdonosként 1995 óta befektetésekbe kezdő Farkas az utóbbi egy évben Chile északi részén segítette sok ember lakásának felújítását vagy megépítését, internetet vezetett be olyan helyeken, ahol addig nem volt, pénzt osztogatott a chilei főváros utcáin, és bírálta a magánszektort, amiért a kisujját sem mozdítja a szegénység ellen. A dél-amerikai országban most a szintén vállalkozó és egykori szenátor, a jobboldali-liberális Sebastián Pinera vezeti a népszerűségi listát.

Público

A portugál Fegyveres Erők Tiszti Egyesületének (AOFA) elnöke tudatta a szocialista kormánnyal, hogy örömmel nyugtázták a 14,5-20 százalékos béremelést a következő két évben. Tasso Figueiredo ezredes kedvező jelnek tartja az emelést, de szerinte továbbra is elengedhetetlen, hogy bérüket összehasonlítsák más állami testületekben dolgozókéval, például az egyetemi tanárokéval, a diplomáciai szolgálatban dolgozókéval vagy a bírákéval. A főtiszt emlékeztette a kormányt, hogy a 70-es években létezett az összehasonlítás elve, amikor az említett foglalkozási ágak bére nagyon közel járt az övékhez, de az 1989-ben bekövetkezett törés óta folyamatosan romlik a hadsereg bére. Az emelés révén egy ezredes 2010-ig havonta fokozatosan 250, egy főtörzsőrmester 163, míg egy közkatona 47 euróval kap többet, mint most.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.