A Dunába esett egy helikopter – egy ember meghalt + Videó

Egy ember meghalt, ketten megsérültek, amikor a Dunába zuhant egy helikopter kedd délelőtt Budapesten, az épülő csepeli szennyvíztisztítónál – közölte Kis-Guczi Péter, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság sajtóügyeletese. A pilótát és az egyik utast, egy fotóst a helyszínen dolgozó munkások mentették ki.

MNO
2009. 02. 10. 10:45
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tekintse meg a Hír Televízió felvételét!


A csepeli szennyvíztisztító építtetését végző cég egyik vezetője vesztette életét a Fővárosi Tűzoltóparancsnokság szóvivőjének információi szerint a kedd délelőtti budapesti helikopterbalesetben. Molnár Péter közölte, hogy a pilótát és az egyik utast, egy fotóst a helyszínen dolgozó munkások mentették ki. A szóvivő elmondta: elsődleges információik szerint a helikopterrel azért szálltak fel, hogy fotózzák az építési munkálatokat.

A rotor az acélzsaluzathoz csapódott

A munkások azt látták, hogy kihagy a jármű rotorja és a Dunában lévő acélzsaluzathoz csapódik. Hozzátette: a munkások egy lánc segítségével egy daruhoz erősítették a süllyedő helikoptert és kimentették a pilótát, valamint a fotóst. Győrfi Pál, a mentőszolgálat szóvivője azt mondta, hogy a balesetben ketten sérültek meg, ők saját felelősségükre kórházba sem mentek.

Egy halott, két sérült

Kis-Guczi Péter, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság sajtóügyeletese korábban elmondta: a helikopterben hárman ültek, a balesetben egy ember meghalt, ketten megsérültek. A távirati iroda helyszínen tartózkodó tudósítója azt látta, hogy a helikopter fele a vízben van, a farokrésze pedig a víz felett.

A Hír Televízió helyszínen tartózkodó tudósítója korábban szólt arról: a helikopter a szennyvíztisztítóról készített filmet, amikor egy manőver közben a gép farka egy daruhoz csapódott. A sajtót jelenleg nem engedik a baleset közelébe.

A helyszínen vannak búvárok, mentők, és egy mentőhelikopter is leszállt a parton, folyik a mentés. A Budapesti Rendőr-főkapitányság sajtóügyeletese, Hujber Éva korábban elmondta: a rendőrséghez 10 óra 30 perckor érkezett a bejelentés arról, hogy a Dunába esett egy helikopter a Csepel-szigetnél, az épülő szennyvíztisztítónál.

Robinson-44 típusú a lezuhant helikopter

Robinson-44 típusú az a helikopter, amely kedd délelőtt a Dunába zuhant az épülő csepeli szennyvíztisztítónál – tudta meg a távirati iroda helyszínen tartózkodó tudósítója. Az interneten megtalálható információk szerint a Robinson helikopter nevét tervezőjéről, Frank Robinsonról kapta. A négyszemélyes R44-es tervezése ugyan 1985-ben elkezdődött, első prototípusa mégis csupán 1990 márciusában szállhatott fel. Az R44-es őse az 1975 óta repülő, kétszemélyes R22-es, amelyből már több mint 4.000 darabot adtak el.

Az új típust Frank Robinson a kétüléses, könnyű forgószárnyúak és a méregdrága, többfeladatú, gázturbinás helikopterek közötti hiány kitöltésére szánta. A gép a Raven (Holló) nevet kapta és a nagyközönségnek az 1991 januárjában megrendezett „Heli-Expo” kiállításon mutatták be Anaheimben. Az első szerződéseket 1992-ben kötötték és a következő évben 31 darab R44-est értékesítettek. A világsikert aratott, könnyű kategóriájú helikopter jelenleg gyártott, második fő változata, a Raven II-es erősebb hajtóművel készül. Ezt négy alváltozatban gyártják. A csúszótalpas rendőrségi, kiképző és kamerával felszelt verziókon kívül gyártják még a Clipper nevű, úszótalpas változatot is. A gépből több mint 3.000 darabot gyártottak. A helikopternek két lapátja van, átmérőjük 10,06 méter. Hajtóműve hathengeres, vízszintes boxer motor, amely közvetlen hajtású, léghűtéses.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.