A politikus tájékoztatása szerint a személyi kiadásokat is érinti a megszorítás. Az intézkedéssel azt szeretnék elérni, hogy erősödjön az intézményekben a tulajdonosi szemlélet. Senki ne menjen el el a csöpögő csap mellett, s szereljenek fel az iskolai folyosókra mozgásérzékelőt, hogy a lámpák csak akkor működjenek, amikor szükség van rájuk – hozta fel példának.
Az alpolgármester egyébként végrehajthatónak tartja a takarékoskodásnak ezt a mértékét. Rámutatott: a 2007 évihez képest tavaly egymilliárd forinttal kaptak többet az intézmények, s most ebből a megemelt összegből kényszerül visszavonni a város. Az oktatási intézmények felújítási, karbantartási költségeit és az eszközbeszerzésre szánt forrásokat a megszorítás nem érinti, a költségvetés 520 millió forintot szán erre a területre, ugyanannyit mint egy évvel ezelőtt – tette hozzá.
A győri önkormányzat az oktatási intézményeken kívül kulturális, szociális intézményeket is működtet. Ezen intézményeinek száma eléri a nyolcvanhatot. Számukra összesen 600 millió megtakarítást ír elő az ez évi költségvetés. A megszorítás a polgármesteri hivatalt is érinti: a tizenharmadik havi fizetést nem kapják meg a városházán dolgozók – tette hozzá az alpolgármester.
(MTI)
Szexbotrány sodorja válságba a spanyol kormányt
