Burgenland előre hozott választásokba menekül?

A Die Presse beszámol arról, hogy a burgenlandi tartományfőnök előre hozott választásokkal kívánja megőrizni többségét. A Der Tagesspiegel a zöldek egykori elnökének könyvbemutatójáról ír.

2009. 12. 15. 9:22
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Der Tagesspiegel (Tagesspiegel.de)

A konzervatív berlini napilap Egyszer fundamentalista, mindig fundamentalista című cikkében tudósít Ludger Volmer, a zöldek egykori pártelnökének könyvéről. A zöldek 30. születésnapjára Volmer a saját szemszögéből írta meg a környezetvédelmi alakulat történetét. Volmer könyvében az alapító ideák elárulásával vádolja párttársait. Azzal, hogy a zöldek – az ő álláspontjával ellentétben – feladták baloldali eszméiket, és ez tette lehetővé a Baloldali Párt nyugati terjeszkedését. Volmer régi riválisát, Joschka Fischert látja számos hibás döntés mögött. Ismert módon a zöldek vitték be a környezetvédelmet a politikába, és a nőkvótával, valamint a közvetlen demokrácia kezdeményeivel alapjaiban megváltoztatták a német pártrendszert.

Saját pártja már 2005-ben eltávolodott tőle. Ezért csak a reálpolitikusok vagy éppen az újságírók lennének felelősek? A valóság az, hogy Volmer a zöldek meghatározó politikusa volt, aki éles elemzőként a háttérből mozgatta a szálakat, viszont az előrehaladó médiademokráciában kommunikációképtelennek bizonyult, és hiányzott a karizmája. Ezért elsősorban saját maga miatt vallott kudarcot.

Die Presse (Diepresse.com)

A konzervatív bécsi napilap Tartományi alkotmány: a proporció marad, az SPÖ megy című cikkében foglalkozik azzal, hogy a burgenlandi szocialisták előre hozott választásokba menekülnek. Hans Niessl, az abszolút többséggel kormányzó tartományfőnök néhány hónappal a választások előtt alapvető területeken kívánja átírni a tartományi alkotmányt. A kormány létszámát hétről öt főre csökkenti, valamint a tartományi gyűlés képviselőinek létszámát 36-ról 32-re csökkentette. Ezzel a tartományfőnök szerint öt éven belül 10 millió euró lenne megtakarítható. Az a tény, hogy az SPÖ javaslatainak megvalósításához, a kétharmados többség eléréséhez nemcsak az összes szabadságpárti és zöldképviselő szavazatára lenne szüksége, hanem egy néppártiéra is, az Niessl számára nem különösebb probléma. Amennyiben a másik kormányzó párt ellenáll, akkor az SPÖ kész felmondani a koalíciót, és jó eredményeket érhet el az előre hozott választásokon. Pontosan ez történt hétfőn a kismartoni tartományi gyűlésben. Az ÖVP nem támogatta a (nem szeretett) koalíciós partnert, ezért az SPÖ szerdára újabb rendkívüli ülést hívott egybe, ahol minden valószínűség szerint a feloszlatásról és az előre hozott választásokról fognak dönteni.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.