Der Tagesspiegel (Tagesspiegel.de)
A konzervatív berlini napilap Egyszer fundamentalista, mindig fundamentalista című cikkében tudósít Ludger Volmer, a zöldek egykori pártelnökének könyvéről. A zöldek 30. születésnapjára Volmer a saját szemszögéből írta meg a környezetvédelmi alakulat történetét. Volmer könyvében az alapító ideák elárulásával vádolja párttársait. Azzal, hogy a zöldek – az ő álláspontjával ellentétben – feladták baloldali eszméiket, és ez tette lehetővé a Baloldali Párt nyugati terjeszkedését. Volmer régi riválisát, Joschka Fischert látja számos hibás döntés mögött. Ismert módon a zöldek vitték be a környezetvédelmet a politikába, és a nőkvótával, valamint a közvetlen demokrácia kezdeményeivel alapjaiban megváltoztatták a német pártrendszert.
Saját pártja már 2005-ben eltávolodott tőle. Ezért csak a reálpolitikusok vagy éppen az újságírók lennének felelősek? A valóság az, hogy Volmer a zöldek meghatározó politikusa volt, aki éles elemzőként a háttérből mozgatta a szálakat, viszont az előrehaladó médiademokráciában kommunikációképtelennek bizonyult, és hiányzott a karizmája. Ezért elsősorban saját maga miatt vallott kudarcot.
Die Presse (Diepresse.com)
A konzervatív bécsi napilap Tartományi alkotmány: a proporció marad, az SPÖ megy című cikkében foglalkozik azzal, hogy a burgenlandi szocialisták előre hozott választásokba menekülnek. Hans Niessl, az abszolút többséggel kormányzó tartományfőnök néhány hónappal a választások előtt alapvető területeken kívánja átírni a tartományi alkotmányt. A kormány létszámát hétről öt főre csökkenti, valamint a tartományi gyűlés képviselőinek létszámát 36-ról 32-re csökkentette. Ezzel a tartományfőnök szerint öt éven belül 10 millió euró lenne megtakarítható. Az a tény, hogy az SPÖ javaslatainak megvalósításához, a kétharmados többség eléréséhez nemcsak az összes szabadságpárti és zöldképviselő szavazatára lenne szüksége, hanem egy néppártiéra is, az Niessl számára nem különösebb probléma. Amennyiben a másik kormányzó párt ellenáll, akkor az SPÖ kész felmondani a koalíciót, és jó eredményeket érhet el az előre hozott választásokon. Pontosan ez történt hétfőn a kismartoni tartományi gyűlésben. Az ÖVP nem támogatta a (nem szeretett) koalíciós partnert, ezért az SPÖ szerdára újabb rendkívüli ülést hívott egybe, ahol minden valószínűség szerint a feloszlatásról és az előre hozott választásokról fognak dönteni.
Munka közben berántotta egy férfi ruháját egy traktor, meghalt