Mint Osgyán elmondta, a 13 fős mentőcsapatban a csoportvezetőn kívül 3 kutyás kutatómentő, 2 technikai munkatárs és 7 orvos van. A 7-es erősségű földrengés sújtotta területen, Port-au-Prince-ben gyakorlatilag korlátlanul fogadnak mentőcsoportokat. Az önkéntes adományozók által fenntartott mentőcsoport előreláthatólag 7-9 napig dolgozik Haitin.
Ők is bekapcsolódnak majd a túlélők felkutatásába, kiszabadításába és ellátásába. A küldöttség kötszert, gyógyszert, infúziót, emelő-, vágóeszközöket visz magával – tette hozzá. Az MTI szerdán arról számolt be, hogy a református mentőcsoport az Egyesült Államokon keresztül szeretett volna elindulni, ám az amerikai hatóságok az adott helyzetben korlátozták Haiti felé a repülőgép-forgalmat és csak néhány gépet engedtek felszállni. Ezért kellett alternatív útvonalat keresni a németországi Frankfurton keresztül.
A keddi, haiti földrengés halálos áldozatainak száma „jelentősen meghaladhatja a százezret” – közölte szerdán Jean-Max Bellerive, a szigetország miniszterelnöke a Sky News hírcsatornának nyilatkozva. Haiti fővárosa, Port-au-Prince romokban hever. Ezrek vannak még az összedőlt épületek alatt. Az országban szolgálatot teljesítő ENSZ-békefenntartók segítenek a helyi lakosoknak az áldozatok felkutatásában. A fővárosban káosz uralkodik, távközlési kapcsolat híján a helyi hatóságok nem képesek megszervezni a mentési munkálatokat. Nincs élelmiszer, ivóvíz és orvosság. Semmit sem tudni Haiti más földrengés sújtotta vidéki városairól. Az ENSZ becslése szerint a földrengés által érintett térségben csaknem 3,3 millió ember él.
(MTI)