Hamburgban likvidált volna a CIA?

A Hamburger Abendblatt beszámol arról, hogy a CIA egy szíriai születésű, a terrorizmus támogatásával gyanúsított férfi kivégzését tervezte. A Frankfurter Allgemeine Zeitung arról tudósít, hogy bizonyos feltételek teljesítése esetén az Elüldözöttek Szövetsége kész visszavonni elnökét az alapítvány sok vitát kiváltó igazgatótanácsi posztjáról.

2010. 01. 05. 7:46
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hamburger Abendblatt

Thomas Frankenfeld A hamburgi államügyészség vizsgálódik a CIA ellen című cikkében foglalkozik a terror elleni háború sötét oldalával. A 2001. szeptember 11-i merényletekkel kapcsolatban a titkosszolgálatok célkeresztjébe került szíriai születésű, Hamburgban élő Mamoun Darkazanlit a CIA el kívánta raboltatni és meg akarta gyilkoltatni. 2004-ben az amerikai titkosszolgálat a Blackwater nevű zsoldos cég kommandóját Hamburgba küldte, hogy az ott élő és német állampolgársággal rendelkező Darkazanlit likvidálja. Az akciót röviddel a végleges gyilkossági parancs kiadása előtt, az utolsó pillanatban lefújták. Darkazanli azért került a CIA célkeresztjébe, mert az al-Kaida finanszírozójának számított és kapcsolatban állt a három, a 2001. szeptember 11-i merényletben részt vevő személlyel és az 1998-as kelet-afrikai amerikai nagykövetségek elleni robbantások értelmi szerzőjével. A megbízás úgy hangzott, hogy Darkazanlit találják meg, derítsék fel a napirendjét és alkalmas pillanatban gyilkolják meg. A Blackwater kommandója hetekig Hamburgban tartózkodott anélkül, hogy a németországi CIA-rezindentúra tudott volna jelenlétükről, nem is beszélve a szövetségi kormányról.

Frankfurter Allgemeine Zeitung

A napilap Steinbach – bizonyos feltételek teljesítése esetén – lemond alapítványi tanácsi tagságáról című cikkében ismerteti a kereszténydemokrata politikus bejelentését. Erika Steinbach (CDU), az Elüldözöttek Szövetségének (BdV) elnöke le kíván mondani a Menekülés, Elüldözés, Kibékülés Alapítványban őt megillető elnökségi helyről, amennyiben a jövőben felszámolják a „politikai befolyásolást” az irányító testület tagjainak kijelölésekor és a tanácsot feltöltik az elüldözöttek további képviselőivel. Erről döntött egyhangúan az Elüldözöttek Szövetségének elnöksége. A szervezet követeli az alapítvány irányító tanácsának átalakítását, hogy az „igen eltérő német települési és elüldözési régiókat a jelenleginél jobban képviselhessék”. Három hely a 15 millió elüldözöttnek „bosszantóan kevés” – fogalmazott Steinbach. Ezen túl az alapítványi tanács tagjait a jövőben a szövetségi kormány befolyása nélkül kell kinevezni. Eddig az Elüldözöttek Szövetsége három személyt delegált a tizenhárom tagú alapítvány elnökségébe. Egyet ebből a három helyből mindeddig nem töltöttek be, mert a Guido Westerwelle külügyminiszter és pártelnök vezette FDP – hivatkozva a Lengyelországgal történt megegyezésre – megtagadta Erika Steinbach személyének megerősítését.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.