Az új kurzus keretében a hallgatók átfogó képet kapnak a doppingérzékeny sportágakról, a sportolókat érintő szabályozásokról, valamint a legális és tiltott teljesítményfokozásról. A hallgatók megismerkedhetnek az ellenőrzések gyakorlatával, és azokkal a megdöbbentő szokásokkal is, melyekkel a sportolók megpróbálnak túljárni a doppingellenőrök eszén. A oktatás során szó esik a tiltott szerek egészségkárosító hatásairól, a doppingminták laboratóriumi analíziséről és a doppinganalitika legújabb, tudományos kutatási programjairól is. A képzés lehetőséget ad továbbá a kimutathatatlan doppingok és az új „csodaszerek” kapcsán kialakult tévhitek eloszlatására is.
Az értelmiségi pályára készülők olyan ismereteket sajátíthatnak így el a doppinghasználatról, melyekkel olykor még a sportszakemberek sem rendelkeznek. Az oktatás során ugyanis, olyan szakmai problémák is terítékre kerülnek majd, mint a doppinghasználat hazai és nemzetközi szabályozása, történelme vagy laboratóriumi analízise. A minden hallgató számára elérhető sporttárgyú kurzusok nagy népszerűségnek örvendenek az egyetemen.
A Labdarúgás elmélete és gyakorlata öt éve kredittárgy, de – a magyar egyetemi sport egyik meghatározó intézményeként – az ütős játékok és a testépítés ismereteivel, műfalmászással vagy a hőlégballon-repülés alapelveinek tanításával is igyekeznek pótolni a testnevelés órák hiányát. Ebbe a körbe illeszkedik a dopping témáját tárgyaló új kurzus is, aminek magas szintű szakmai hátterét olyan neves előadók garantálják, mint Tiszeker Ágnes, a Magyar Antidopping Csoport vezetője vagy Buzánszky Jenő, a legendás Aranycsapat játékosa. A tantárggyal szeretnék elérni, hogy a dopping-antidopping témaköre a jelenleginél nagyobb közfigyelmet kapjon – fejtette ki a sportigazgató.
Menczer Tamás: Mi lesz így velünk?!