Der Spiegel (Spiegel.de)
A baloldali német hírmagazin Menekülés odaátra című cikkében foglalkozik a Lengyelországban dolgozó keletnémetekkel. Egyre több olyan keletnémet dolgozik Lengyelországban, aki otthon nem talált magának munkát. Hosszú ideig a lengyelek jártak Németországba, hogy kétkezi munkásként pénzt keressenek. Most a kishatárforgalom elindult a másik irányba is, legalábbis a szövetségi köztársaság északkeleti csücskében. A munkanélküliség itt 18,9 százalékos, Németországban sehol máshol nem élnek ilyen sokan segélyből. A határ másik oldalán dübörög a gazdaság. Lengyelország még a válságos 2009-ben is növekedett. Jelenleg mintegy 2500 német állampolgár dolgozik Stettinben és környékén. „Kézművesekből, akik az építkezéseken tetőt fednek, fűtést, ablakot vagy ajtót szerelnek, még ennél is több található” – fogalmazott Bartlomiej Sochanski stettini német tiszteletbeli konzul.
Stefan Heitmann tetőfedő elvállal mindent Stettinben és környékén, mert más lehetősége nem maradt. Lakhelyén, Löcknitzben, de az egész járásban, mely a fordulat óta elvesztette lakóinak negyedét, nem talál munkát. A panelházak üresek, már három euróért lehet építési ingatlant vásárolni. A szomszédos Brandenburgban még rosszabb a helyzet, még magasabb a munkanélküliség.
Frankfurter Allgemeine Zeitung (Faz.net)
A konzervatív német napilapban Werner Mussler Juncker eltávolodik a gyors Görögország-segélytől című, brüsszeli keltezésű cikkében tudósít az Athén megsegítéséről zajló vitákban erősödő berlini álláspontról. A Görögországnak nyújtandó esetleges pénzügyi segítségről zajló vitában Jean-Claude Juncker luxemburgi miniszterelnök, az euróövezet elnöke óvatosan a berlini kormány oldalára állt. Juncker nem kívánta végszükség esetén annak a lehetőségét kizárni, hogy Athén a valutaalaphoz forduljon. Ennek azonban az euróövezet szabályainak megfelelően kell történnie.
Juncker nyilatkozata szakaszgyőzelmet jelent Angela Merkelnek (CDU). Ő számos eurót használó állam álláspontjával ellentétes véleményt képvisel. Szerinte a küszöbönálló EU-csúcson nincs szükség a februári szolidaritási nyilatkozaton túlmutató döntésre. Ulrich Wilhelm kormányszóvivő hétfőn még egyszer megerősítette a kancellár álláspontját, melyet csak a holland kormány oszt teljes mértékben. A hágai parlament a múlt héten kizárta a Görögországnak nyújtandó kétoldalú hitel lehetőségét.
Közben Brüsszelben arról sem döntöttek, hogy a Görögországnak nyújtandó segítség témája tényleg eltűnjön-e a következő uniós csúcstalálkozó napirendjéről. Számos uniós külügyminiszter, köztük a francia, a spanyol, az olasz, a finn és az osztrák, korábban a kérdés napirendre vételét követelte.
A betegek szeme láttára kellett újraéleszteni egy nőt a kecskeméti rendelőintézetben