Süddeustche Zeitung (Sueddeutsche.de)
A baloldali müncheni napilap Az államügyész nyomoz című cikkében foglalkozik a csalás vádjába keveredett egykori schleswig-holsteini SPD-elnök ügyével. Ralf Stegner (50) tartományi SPD-elnök és frakcióvezető ellen csalás alapos gyanúja miatt nyomoz a kieli államügyészség. Az eljárásban azokat a kifizetéseket vizsgálják, melyeket Stegner a HSH Nordbank felügyelőbizottságának tagjaként kapott. 2007-ben 14 375 euró volt a javadalmazása, ekkor még a tartományi kormány belügyminisztere volt. Stegnernek az összeget 2008-ban fizették ki, amikor már az SPD frakcióvezetője volt. A szociáldemokrata politikus a teljes összeget megtartotta. Az államügyészség szerint azonban a mellékjövedelmek szabályozása szerint csak 5550 eurót tarthatott volna meg, a többit át kellett volna utalnia a költségvetésbe.
Stegner az eljárását tévedéssel magyarázta, mint mondta, a 8825 euró különbözetet a lehető leggyorsabban visszafizette. Hogy Stegner mennyiben vált az általa a nyilvánosság előtt ismertetett védekezésében tévedés áldozatává, azt még tisztázni kell – áll az államügyészség nyilatkozatában. Stegner arról beszélt, hogy jelentősen tévedett a kötelezettségeit illetően. Hogy emiatt „a frakciómra és a pártomra, de saját személyes környezetemre is súlyos teher nehezedik, azt igen sajnálom” – mondta. Andreas Beran, a tartományi SPD választmányi elnöke a CDU intrikáját feltételezi az ügy mögött.
Die Welt (Welt.de)
A konzervatív német napilap Merkel fél szívvel támogatja Westerwellét című cikkében foglalkozik a legfrissebb koalíciós problémákat jelentő, a külügyminiszter elleni támadásokkal. Angela Merkel (CDU) védelmébe vette Guido Westerwelle (FDP) külügyminisztert a külföldi útjával kapcsolatos vádakkal szemben. A kancellár meggyőződése, hogy a Westerwellét kísérő gazdasági delegáció a „szabályokkal és a szokásokkal összhangban” került kiválogatásra – fogalmazott Sabine Heimbach helyettes kormányszóvivő. Ez érvényes a külügyminiszter bírálatok tárgyává tett januári ázsiai útjára is.
A gazdasági csúcsszerveket egy átlátható és széles merítésű eljárásban tájékoztatják a külföldi utakról – folytatta Heimbach. A delegáció összetételéről minden miniszter maga dönt. Westerwelle már csütörtökön védekezett ama vádak ellen, hogy külföldi útjai során összekeveri a magán- és a szolgálati érdekeket. „Amikor elfogynak az ellenzék politikai érvei, akkor személyes támadásokat indítanak ellenem és a családom ellen” – nyilatkozta az FDP elnöke.
Christian Lindner, az FDP pártigazgatója szerint a vádak a lejárató kampány részét képezik. „A demokrácia nem sérülhet mesterségesen konstruált vádak miatt” – figyelmeztetett a liberális politikus. Westerwellét azzal vádolják, hogy az útra magával vitte élettársát, Michael Mronzot, aki azt magánüzletei lebonyolítására használta. A Berliner Zeitung továbbá beszámolt arról, hogy a ludwigshafeni Far Eastern Fernost Beratungs- und Handels GmbH tanácsadó cég képviselője is részt vett Westerwelle januári ázsiai útján. A cégben részesedéssel bír Westerwelle testvére, Kai is.
Majdnem belehalt egy idős ember egy brutális támadásba - egy budapesti buszról rángatták le